Trwa ładowanie...
d145u5l

Meiji Yasuda przeprowadzi przymusowy wykup mniejszościowych akcjonariuszy TU Europa

29.06. Warszawa (PAP) - Getin Holding, Talanx i Meiji Yasuda zawarły porozumienie, na mocy którego zobowiązały się do przeprowadzenia przymusowego wykupu mniejszościowych...

Share
d145u5l

29.06. Warszawa (PAP) - Getin Holding, Talanx i Meiji Yasuda zawarły porozumienie, na mocy którego zobowiązały się do przeprowadzenia przymusowego wykupu mniejszościowych akcjonariuszy Towarzystwa Ubezpieczeń Europa. Wykupującym akcje będzie Meiji Yasuda - podał Getin Holding w piątkowym komunikacie.

Strony porozumienia zobowiązały się do podjęcia wspólnych działań zmierzających do nabycia 517.980 akcji TU Europa, stanowiących 5,48 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki w drodze przymusowego wykupu (squezze out).

Ponadto Talanx zobowiązał się w porozumieniu do głosowania za wprowadzeniem do rady nadzorczej TU Europa jednego przedstawiciela Meiji Yasuda oraz jednego przedstawiciela Getin Holdingu.

Strony porozumienia podały, że podmiotem wykupującym akcję w ramach przymusowego wykupu akcji TU Europa będzie Meiji Yasuda.

W komunikacie podano, że Talanx, Meiji Yasuda oraz Getin Holding posiadają łącznie 8.932.020 akcji TU Europa, stanowiących 94,52 proc. akcji w kapitale zakładowym i tyle samo proc. ogólnej liczby głosów na WZ spółki. (PAP)

kuc/ jtt/

d145u5l

Podziel się opinią

Share
d145u5l
d145u5l