Trwa ładowanie...

Merlin przestał płacić pracownikom. Konto firmy zajął komornik

Firma za przyczynę braku wypłaty podała zajęcie rachunku przez komornika. E-mail z taką informacją wysłała w zeszłym tygodniu pracownikom firmy Wioletta Lemańska, szef działu HR.

Merlin przestał płacić pracownikom. Konto firmy zajął komornikFot: Merlin
dzg3u8f
dzg3u8f

Sklep internetowy Merlin.pl od kilku miesięcy zalega z wypłatami dla dostawców. Teraz wynagrodzeń za zeszły miesiąc nie otrzymali pracownicy firmy – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Opóźnienia w wypłatach Merlin tłumaczy zajęciem rachunku bankowego przez komornika. Według pracowników firmy – sklep nie ma już środków na koncie.

O problemach finansowych jednej z pierwszych polskich e-księgarni słychać było kilka miesięcy temu. Kontrahenci nagłośnili problem braku realizacji płatności przez sklep. W poznańskim sądzie złożono wnioski o ogłoszenie upadłości z likwidacją majątku przez firmy Burda Publishing, VOL Solutions i TM Toys. Tylko ostatniej z nich właściciele Merlina są winni ok. 300 tys. zł. Łącznie dług firmy zgłoszony w KRD to ponad 2 mln zł. Merlin zalega z 211 fakturami, pochodzącymi od 21 dostawców.

Teraz firma przestała płacić pracownikom. Jak informuje „Gazeta Prawna”, Merlin podzielił swoich pracowników na trzy grupy. Osoby, których pensja jest najniższa – otrzymały ją w całości. Pracownicy o średnich dochodach otrzymali około 70 proc. wynagrodzenia, a pracownicy grupy o najwyższych zarobkach – nie dostali ani grosza. Firma za przyczynę braku wypłaty podała zajęcie rachunku przez komornika. E-mail z taką informacją wysłała w zeszłym tygodniu pracownikom firmy Wioletta Lemańska, szef działu HR.

Zadłużenie sklepu internetowego wobec ZUS doprowadziło także do wstrzymania wypłat zasiłków dla pracowników za październik. Pieniędzy nie otrzymały osoby na zwolnieniach chorobowych i macierzyńskich.

We wrześniu Merlin zmienił terminy wypłaty pensji z ostatniego dnia miesiąca na 10. dzień następnego miesiąca. Doprowadziło to do tego, że pracownicy na sierpniową wypłatę musieli czekać nawet 40 dni.
Od 2013 roku Merlin należy do Grupy Czerwona Torebka. Spółka w pierwszym półroczu 2015 r. wykazała około 15 mln zł strat ze sprzedaży. Obecnie przeprowadzana jest restrukturyzacja, w wyniku której Merlin miał zostać sprzedany. Firmą była zainteresowana spółka Tell. Do transakcji kupna sklepu jednak nie doszło.

dzg3u8f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzg3u8f