Trwa ładowanie...

Metoda "na Biedronkę". Wystarczy jeden błąd, a oszuści opróżnią nam konto

Bony do Biedronki w zamian za podanie danych z karty? To nie wygląda dobrze. Eksperci ostrzegają przed nowym oszustwem, przez które można stracić całe oszczędności.

Share
Metoda "na Biedronkę". Wystarczy jeden błąd, a oszuści opróżnią nam konto
Źródło: Getty Images
d346sc3

CERT Polska - zespół powołany do wyłapywania naruszeń bezpieczeństwa w sieci - ostrzega przed nowym oszustwem "na Biedronkę". Działa to tak, że oszuści wysyłają do potencjalnych ofiar informacje o możliwości zdobycia bonu o wartości 500 zł w zamian za podanie danych z karty. W ten sposób zapisują się na płatną subskrypcję.

<a href="https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Ffinanse.wp.pl%2Furzad-przyjmuje-wnioski-przez-godzine-dziennie-czytelnik-oburzony-petent-najmniej-waznym-elementem-6509360265812097a&amp;nil">Czytaj: Urząd przyjmuje wnioski przez godzinę dziennie. Czytelnik oburzony: "petent najmniej ważnym elementem"</a>

Aby wyglądać wiarygodnie oszuści stworzyli stronę internetową, która wygląda, jak jeden z polskich portali, a następnie umieścili tam sensacyjnie brzmiące treści o "pełnym koszyku za 15 zł".

<a href="https://finanse.wp.pl/przerazajace-badania-glifosat-w-kaszach-przekroczono-normy-nawet-40-krotnosci-6509638323525761a">Dowiedz się: Przerażające badania. Glifosat w kaszach. Przekroczono normy nawet 40-krotności</a>

"Złośliwa domena to jest już na naszej liście ostrzeżeń. Uważajcie, ostrzeżcie znajomych i pamiętajcie o zgłaszaniu incydentów na https://incydent.cert.pl" - napisali w komunikacie eksperci CERT Polska.

d346sc3

Dodajmy, że zapisanie się na płatną subskrypcję to i tak najmniejsze zło, jakie może nas spotkać. Podanie danych z karty często bowiem kończy się tym, że oszuści opróżniają do zera konto swojej ofiary.

Obejrzyj: Upadłość konsumencka krok po kroku. "Rzetelne sporządzenie wniosku niezwykle ważne"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d346sc3

Podziel się opinią

Share
d346sc3
d346sc3