Trwa ładowanie...
d4a91t9
d4a91t9

MF nie widzi konieczności emisji private placement

7.5.Warszawa (PAP) - Ministerstwo finansów nie widzi na razie konieczności emisji obligacji typu private placement - powiedział dziennikarzom Piotr Marczak, dyrektor departamentu...
Share
d4a91t9

7.5.Warszawa (PAP) - Ministerstwo finansów nie widzi na razie konieczności emisji obligacji typu private placement - powiedział dziennikarzom Piotr Marczak, dyrektor departamentu długu publicznego w MF.

"Sytuacja na rynku powoduje, że nie ma konieczności zasadności stosowania tego typu emisji. Traktujemy ten instrument elastycznie. W dobrych warunkach rynkowych moglibyśmy emitować papiery o długiej zapadalności. W gorszych warunkach o standardowej" - powiedział.

Na początku kwietnia MF poinformowało, że zawarło porozumienie w sprawie przeprowadzenia emisji obligacji skarbowych z bankami Societe Generale, Pekao SA i BRE Bank.

d4a91t9

Z komunikatu resortu finansów wynika, że celem porozumienia jest podjęcie przez banki działań umożliwiających Ministrowi Finansów emisję obligacji skarbowych w trybie przyznania wyłącznego prawa złożenia oferty nabycia. Porozumienie obowiązuje do 30 czerwca 2009 roku.

Marczak powiedział, że resort czeka również z emisją długu we frankach na poprawę warunków rynkowych.

"Jeśli chodzi o emisję na rynku franka, to czekamy na lepszą wycenę" - powiedział. (PAP)

bg/ map/ pam/

d4a91t9

Podziel się opinią

Share
d4a91t9
d4a91t9