Miliony Polaków wyjdą wcześniej z pracy. Sprawdź, czy Twoja firma jest na liście
W środę 15 maja będzie miała miejsce 13. edycja akcji "Dwie godziny dla rodziny". Pracodawcy, którzy zgłosili swój udział, wypuszczą pracowników do domu dwie godziny wcześniej niż zwykle. Akcja ma na celu zwrócić uwagę, jak ważny jest kontakt i spędzanie czasu z najbliższymi.
Akcja "Dwie godziny dla rodziny" związana jest z Międzynarodowym Dniem Rodziny, obchodzonym właśnie 15 maja. Organizator akcji, Instytut Humanites, zachęca pracowników z całego świata, aby w okolicach tego dnia, skończyli prace 2 godziny wcześniej niż zwykle i spędzili ten czas z rodziną.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Im większe ryzyko, tym większa musi być marża - Jarosław Szanajca - Dom Development w Biznes Klasie
15 maja firmy wypuszczą pracowników wcześniej
W tym roku akcja odbędzie się już po raz trzynasty. "W ciągu ostatnich kilkunastu lat – do tego powstałego w Polsce- międzynarodowego ruchu na rzecz bliskości, zmiany kultury pracy i stylu życia dołączyło ponad 3000 firm z 59 krajów na całym świecie. Co roku akcji towarzyszy inny motyw przewodni, ukierunkowany na wagę bliskości w domu i w pracy - czytamy na stronie 2godzinydlarodziny.pl.
Hasło przewodnie tegorocznej edycji brzmi: Wielkie marzenia łączą pokolenia! Organizatorzy chcą, aby w dobie rewolucji technologicznej, człowiek nie przestawał myśleć, uczyć się i kochać. Wspominają również o walce z epidemią samotności.
Swój udział corocznie zgłaszają dziesiątki firm w Polsce. Wśród nich są takie przedsiębiorstwa jak Alior Bank, Avon, Orlen, Medicine, InPost, Kruk, Mol czy Natura. To, czy Twój pracodawca bierze udział w akcji, można sprawdzić na stronie 2godzinydlarodziny.pl.
Jak już pisaliśmy w WP Finanse, w obecnych czasach młode pokolenie mierzy się z kryzysem zdrowia psychicznego. Najczęściej orzekaną przyczyną całkowitej niezdolności do pracy w 2023 roku były różne rodzaje schizofrenii. Szczególnie dotyka to młodych ludzi, często poniżej trzydziestego roku życia.
To właśnie zaburzenia psychiczne najczęściej prowadziły do stwierdzenia całkowitej niezdolności do pracy u osób ubiegających się po raz pierwszy o rentę socjalną (62,9 proc. orzeczeń w sprawie renty socjalnej).