Trwa ładowanie...
d2pae52
d2pae52

Millennium DM rekomenduje "kupuj" Ambrę, cena docelowa 11,3 zł

...
Share
d2pae52

23.05. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 16 maja, wydali rekomendację "kupuj" Ambrę. Cena docelowa akcji spółki została ustalona na 11,3 zł.

Rekomendacja została sporządzona przy kursie 8,5 zł, a w poniedziałek o godz. 10.20 za jedną akcję spółki płacono 7,71 zł.

"Spożycie wina na osobę w Polsce wciąż jest wielokrotnie niższe niż w większości krajów regionu i dlatego prognozy wzrostu tego rynku są optymistyczne. Ambra jest czołowym polskim dystrybutorem win z udziałem rynkowym na poziomie około 20 proc. Dzięki przeprowadzonej restrukturyzacji wyniki działalności w Polsce są coraz lepsze" - napisano w raporcie.

"Rynek polski generuje ponad 70 proc. przychodów Ambry, ale spółka obecna jest również w Czechach, Słowacji i w Rumunii. W ostatnich kwartałach polski segment działalności był w stanie zwiększyć zarówno swoje przychody, jak i rentowność co zgodnie z naszymi prognozami, powinno doprowadzić do osiągnięcia w tym roku zysku netto wynoszącego około 20 mln zł" - dodano.(PAP)

gsu/ ana/

d2pae52

Podziel się opinią

Share
d2pae52
d2pae52