Trwa ładowanie...
d1ijqp6

Millennium DM rekomenduje "kupuj" Jutrzenkę, cena docelowa 4,39 zł

...

Share
d1ijqp6

28.12. Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 20 grudnia, wydali rekomendację "kupuj" dla Jutrzenki, wyceniając akcje spółki na 4,39 zł.

Raport został przygotowany przy kursie 3,62 zł. We wtorek ok. godz. 10.45 za akcje spółki płacono 3,69 zł.

Metodą DCF analitycy wycenili spółkę na poziomie 726 mln zł, czyli 5,07 zł na akcję. Używając metody porównawczej względem spółek zagranicznych oszacowano wartość spółki na 574 mln zł (4 zł na akcję), natomiast względem spółek polskich na 494 mln zł (3,44 zł na akcję). Obu metodom porównawczym przypisano wagę 25 proc., a metodzie DCF wagę 50 proc, uzyskując wycenę spółki na poziomie 630 mln zł, czyli 4,39 zł na akcję.

"Próba nabycia przez Jutrzenkę Wedla od Kraft Foods była ambitnym zadaniem, które jednak zakończyło się niepowodzeniem, a dodatkowo koszty w wysokości 3,7 mln PLN obciążyły wynik finansowy. Oprócz tego, w tym roku spółka poniosła dużo wyższe r/r wydatki w ramach kosztów sprzedaży, które powinny przełożyć się na wyższą sprzedaż dopiero w kolejnych okresach. Wszystkie te czynniki skutkowały słabymi wynikami kwartalnymi, które z kolei sprawiły, że kurs akcji Jutrzenki spadł od początku roku o ponad 10 proc., podczas gdy notowania innych producentów słodyczy wzrosły o kilkadziesiąt procent. To, jak również perspektywa poprawy wyników w przyszłym roku (niska baza) i silna pozycja na rosnącym rynku słodyczy sprawiają, że dla akcji Jutrzenki wydajemy rekomendację +kupuj+" - napisano w raporcie. (PAP)

pel/ jtt/

d1ijqp6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ijqp6
d1ijqp6