Trwa ładowanie...
d3uenym
d3uenym

Millennium DM rekomenduje "redukuj" Sygnity, cena docelowa 14,8 zł

11.8.Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 4 sierpnia, wydali rekomendację "redukuj" Sygnity, wyznaczając cenę docelową akcji spółki na 14,8...
Share
d3uenym

11.8.Warszawa (PAP) - Analitycy Millennium DM, w raporcie z 4 sierpnia, wydali rekomendację "redukuj" Sygnity, wyznaczając cenę docelową akcji spółki na 14,8 zł.

Rekomendacja została sporządzona przy kursie akcji Sygnity wynoszącym 17 zł, a we wtorek o godz. 11.15 walory informatycznej firmy wyceniano na 17,2 zł.

"Sygnity należy do spółek, które od dłuższego czasu zawodzą inwestorów. Mimo, że restrukturyzacja po nieudanej fuzji z Emaxem i problemy z zadłużeniem powoli dobiegają końca, wyniki finansowe cały czas jednak są bardzo niskie. Spółka broni zysków tylko dzięki sprzedaży aktywów" - napisano w raporcie.

d3uenym

W ocenie analityków Sygnity w najbliższych kwartałach może pokazywać słabe wyniki.

"Sygnity pokaże prawdopodobnie straty (wykluczając jednorazówki) w II i III kwartale. Wprawdzie jak co roku IV kwartał okaże się zyskowny, jednak to właśnie on może najbardziej zaskoczyć negatywnie inwestorów. Trudno też liczyć na jakieś silne odbicie rynku w 2010 (szczególnie w sektorze publicznym stanowiącym 42 proc. przychodów grupy), a o nowe kontrakty np. z MSWiA będzie ostra konkurencja" - napisano.

Analitycy negatywnie ocenili pomysł finansowania potencjalnych akwizycji nową emisją akcji.

"Kolejną podaż akcji i ewentualne agresywne przejęcia traktujemy jako potencjalne zagrożenie" - napisano.

Specjaliści z Millennium DM prognozują, że grupa miała w II kw. 1,1 mln zł zysku netto, 3,3 mln zł zysku operacyjnego, EBITDA wyniosła 12,5 mln zł, a przychody 217,7 mln zł. Oczekiwania marży EBIT na poziomie 2-3 proc. w całym 2009 r. (z wyłączeniem zdarzeń jednorazowych) uważają za nierealne i sądzą, że zerowy wynik EBIT powinien być sukcesem.(PAP)

gsu/ ana/

d3uenym

Podziel się opinią

Share
d3uenym
d3uenym