Trwa ładowanie...
dylsh38

Minister się pośpieszył. Turyści jeszcze trochę poczekają na wjazd do Hiszpanii

Rząd Hiszpanii zdementował słowa ministra turystyki, który powiedział, że granice z Francją i Portugalią zostaną otwarte 22 czerwca. Bez obostrzeń obcokrajowcy wjadą do Hiszpanii z początkiem lipca.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hiszpania nadal pozostaje zamknięta dla obcokrajowców
Hiszpania nadal pozostaje zamknięta dla obcokrajowców (Pixabay)
dylsh38

Hiszpania nie jest jeszcze gotowa na zapraszanie zagranicznych turystów. Minister turystyki w czwartek rano poinformował, że granice z Francją i Portugalią zostaną otwarte 22 czerwca. Najnowszy komunikat mówi, że swobodny ruch graniczny z tymi krajami Madryt przywróci dopiero 1 lipca.
22 czerwca usunięte zostaną jedynie wewnętrzne ograniczenia w przemieszczaniu się na terenie kraju. Restrykcje te zostaną zlikwidowane wraz z obowiązywaniem stanu zagrożenia epidemicznego, który w środę został wydłużony przez Kongres Deputowanych, niższą izbę parlamentu, i potrwa do 21 czerwca – informuje PAP.

W czwartek po południu zapowiedź otwarcia granic 22 czerwca zdementował też rząd Portugalii. Żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły, napisano w komunikacie. Wcześniej szef MSW Portugalii Eduardo Cabrita poinformował, że władze tego kraju opowiadają się za utrzymaniem zamkniętych granic z Hiszpanią do końca czerwca.

Obejrzyj: Odmrażanie gospodarki. Wiceminister mówi, kiedy poznamy plan otwierania granic

Różna dynamika otwierania granic

dylsh38

Wciąż ważą się losy terminów otwierania granic przez poszczególne państwa Unii Europejskiej. Całkowicie otworzyły swoje granice Irlandia, Holandia, Słowenia i Wielka Brytania (od 8 czerwca zacznie obowiązywać 14-dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających). W środę dla turystów ze strefy Schengen otworzyły się Włochy.

Częściowo – a więc z utrzymaniem określonych zasad, swoje granice otworzyły Niemcy (z Czechami oraz Danią, pełne otwarcie granic zaplanowane na 15 czerwca), Czechy (granice otwarte ze wszystkimi sąsiadami poza Polską), Słowacja, Chorwacja (granice otwarte dla obywateli m.in. Polski, Czech, Niemiec i Austrii), Grecja (warunkiem jest przylot na lotnisko w Atenach i przejście tam testu na koronawirusa), Litwa (Dla Polaków wyłącznie w celach biznesowych i naukowych), Węgry, Rumunia, Szwecja, Finlandia, Dania, Łotwa i Estonia.

Polski rząd nie ogłosił jeszcze, kiedy przyjeżdżający do naszego kraju nie będą musieli poddać się obowiązkowej kwarantannie. Prawdopodobnie będzie to możliwe od 15 czerwca, ale konkretów brak.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dylsh38

Podziel się opinią

Share
dylsh38
dylsh38