Trwa ładowanie...
d428tjz

Minority Shareholders Photon Energy wezwał do sprzedaży 5,9 mln akcji Phoenix Energy (popr.)

...

Share
d428tjz

Poniżej przedstawiamy poprawioną depeszę z 8 kwietnia #

22.04. Warszawa (PAP) - Minority Shareholders Photon Energy, podmiot kontrolowany przez Photon Energy, wezwał do sprzedaży 5.895.408 akcji Phoenix Energy po 0,01 EUR za papier i oferuje w zamian identyczną liczbę akcji Photon Energy po tej samej cenie - poinformował pośredniczący w wezwaniu KBC Securities.

Akcjonariusz, który odpowie na wezwanie i jednocześnie nie skorzysta z prawa nabycia akcji w kapitale Photon Energy, otrzyma zapłatę w gotówce.

Oferty można składać do 15 maja 2013 r.

d428tjz

"Proces zamiany został przygotowany tak, by umożliwić akcjonariuszom mniejszościowym Phoenix Energy zamianę ich akcji w spółce Phoenix Energy a.s. na akcje spółki Photon Energy, zgodnie z obietnicą zarządu grupy Photon Energy złożoną na początku procesu restrukturyzacji grupy. Po zakończeniu procesu zamiany, każdy akcjonariusz Phoenix Energy będzie posiadał ten sam udział w Photon Energy, pod warunkiem przyjęcia oferty ogłoszonej w wezwaniu" - napisano w komunikacie prasowym Photon Energy.

Minority Shareholders Photon Energy obecnie kontroluje spółkę Phoenix Energy, posiadając 74 proc. udziałów w jej kapitale.

Phoenix Energy jest spółką notowana na NewConnect. (PAP)

jow/ ana/ pel/ asa/

d428tjz

Podziel się opinią

Share
d428tjz
d428tjz