Trwa ładowanie...
d37kb6d

MIR: Ryszard Petru przewodniczącym Rady Nadzorczej PKP S.A. (komunikat)

...

Share
d37kb6d

13.02. Warszawa - Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju informuje:

13 lutego 2014 r. minister infrastruktury i rozwoju jako Walne Zgromadzenie PKP S.A. podjął decyzję o powołaniu pana Ryszarda Petru na przewodniczącego Rady Nadzorczej PKP S.A.

- Doświadczenie i wiedza nowego przewodniczącego Rady Nadzorczej PKP S.A. wzmocnią proces tworzenia sprawnej i nowoczesnej kolei w Polsce. PKP S.A. muszą się zmieniać, dlatego tak ważne jest, aby przy tych działaniach obecni byli ludzie, którzy uczestniczyli w wielu takich procesach, potrafią je dobrze określić i nadzorować - powiedział Zbigniew Klepacki, wiceminister w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju, odpowiedzialny za transport kolejowy.

d37kb6d

Zgodnie z ustawą z dnia 8 września 2000 r. o komercjalizacji, restrukturyzacji i prywatyzacji przedsiębiorstwa państwowego Polskie Koleje Państwowe (Dz. U. Nr 84, poz. 948, z późn. zm.) PKP S.A. jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa. Minister infrastruktury i rozwoju, jako minister właściwy ds. transportu reprezentuje Skarb Państwa w PKP S.A., pełniąc funkcję Walnego Zgromadzenia PKP S.A.


Ryszard Petru jest przewodniczącym Towarzystwa Ekonomistów Polskich. Do 2011 roku pracował jako dyrektor zarządzający w pionie analiz, strategii i relacji inwestorskich w PKO BP. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora BRE Banku ds. strategii i nadzoru właścicielskiego, gdzie odpowiadał również za relacje inwestorskie. Jednocześnie był głównym ekonomistą banku odpowiedzialnym za badania makroekonomiczne. Pomiędzy rokiem 2004 a 2008 Ryszard Petru zajmował stanowisko głównego ekonomisty Banku BPH.

W latach 2001-2004 zatrudniony w Banku Światowym jako ekonomista ds. Polski i Węgier zajmował się zagadnieniami makroekonomicznymi, w szczególności zaś reformą finansów publicznych, polityką regionalną i klimatem inwestycyjnym. Brał udział wówczas w projektach doradczych związanych z reformami emerytalnymi i finansami publicznymi w krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej i Azji Centralnej.

d37kb6d

W latach 1997-2000 pełnił funkcję doradcy Leszka Balcerowicza, wiceprezesa Rady Ministrów i ministra finansów. Zajmował się reformą emerytalną i tworzeniem nowego systemu emerytalnego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d37kb6d

Podziel się opinią

Share
d37kb6d
d37kb6d