Trwa ładowanie...

Mój znajomy miał wypadek, policja stwierdziła jego winę, ale on uważa, że niesłusznie...

Niezależnie od ustaleń Policji ubezpieczyciel we własnym zakresie dokonuje oceny zdarzenia drogowego. Oczywiście protokoły policyjne są zawsze pomocną wskazówką, tym niemniej ostateczna decyzja leży w gestii zakładu ubezpieczeń.

Mój znajomy miał wypadek, policja stwierdziła jego winę, ale on uważa, że niesłusznie...Fot: Liberty Direct
d1g64ca

Gdzie ma się zwrócić, żeby tego dowieść? Nie było ofiar, chodzi mu raczej o to, żeby nie stracić zniżek. Czy może jeszcze odkręcić tę sprawę?

Niezależnie od ustaleń Policji ubezpieczyciel we własnym zakresie dokonuje oceny zdarzenia drogowego. Oczywiście protokoły policyjne są zawsze pomocną wskazówką, tym niemniej ostateczna decyzja leży w gestii zakładu ubezpieczeń. Może on uznać, że sprawcą była inna osoba niż wskazana przez funkcjonariuszy w notatce dokonanej na miejscu zdarzenia. Decyzja ubezpieczyciela w tej kwestii jest wiążąca i od niej będą zależały dalsze kroki związane z likwidacją szkody i wypłatą odszkodowania. Jeżeli uczestnik wypadku nie zgadza się ze stanowiskiem ubezpieczyciela - może skierować sprawę na drogę sądową.

Materiał powstał przy współpracy z www.libertydirect.pl

d1g64ca

Krzysztof Michałek - ekspert ds. ubezpieczeń komunikacyjnych w Liberty Direct. Posiada wieloletnie doświadczenie we wszystkich obszarach związanych z oceną ryzyka ubezpieczeniowego. Początki jego kariery łączą się z Towarzystwem Ubezpieczeniowym PBK, gdzie pracował w dziale likwidacji szkód. Przez prawie 10 lat pełnił funkcję Głównego Specjalisty w Biurze Ubezpieczeń Indywidualnych w TUiR WARTA SA, gdzie nadzorował ubezpieczenia OC, Autocasco i NNW. Jest absolwentem Politechniki Radomskiej. Krzysztof Michałek jest żonaty, ma dwoje dzieci. Czas wolny poświęca komputerom, samochodom oraz podróżowaniu.

d1g64ca
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1g64ca