Trwa ładowanie...
d1y3fev

MOL nie złoży oferty na aktywa SABMillera

Warszawa, 16.11.2016 (ISBnews) - MOL nie złoży oferty na aktywa SABMillera, poinformował wiceprezes Ferenc Horvath, odnosząc się do doniesień medialnych.

Share
d1y3fev

"Normalnie nie komentujemy niczego związanego z akwizycjami, ale tym razem może powiedzieć, że nie zamierzamy składać oferty" - powiedział Horvath podczas spotkania prasowego.

"W związku z naszą strategią nie mamy nic przeciwko dywersyfikacji aktywów, ale nie planujemy brać udziału w tej transakcji" - dodał wiceprezes.

Reuters informował w ub. tygodniu, że co najmniej sześć ofert zostało złożonych przez przedstawicieli branży oraz konsorcjów i funduszy na zakup marek piwnych browarów z Europy Środkowo -Wschodniej, należących do SABMillera, kontrolowanego obecnie przez AB InBev. W proces ten - według agencji - są zaangażowane wadowicka Grupa Maspex oraz PZU, które miałyby złożyć wspólną ofertę z węgierskim MOL-em.

Kilka dni temu prezes PZU Michał Krupiński mówił, że ubezpieczyciel nie jest zainteresowany zakupem aktywów SABMillera w Europie Środkowo-Wschodniej.

Węgierski koncern MOL prowadzi działalność w zakresie wydobycia i przerobu ropy naftowej (aktywa produkcyjne ma w 8 krajach, posiada też 4 rafinerie i 2 jednostki petrochemiczne). Od 2004 r. jest notowany na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)

d1y3fev

Podziel się opinią

Share
d1y3fev
d1y3fev