Trwa ładowanie...

Mole e-bookowe wydają więcej

Polski rynek książek elektronicznych w przyszłym roku ma być wart 60 mln zł. To 2 proc. wartości rynku książki - donosi "Puls Biznesu".

Mole e-bookowe wydają więcejŹródło: Flickr / CC, fot: judi
d43mxbl
d43mxbl

Jak wynika z "Raportu o rynku e-booków w Polsce w latach 2010-2014", przygotowanego przez Virtualo z Grupy Empik, młodziutki segment czytelniczej branży notuje dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów i będzie wart w tym roku 40 mln zł, a w przyszłym - o 50 proc. więcej.

To nadal ułamek wartości całego rynku książki (według Biblioteki Analiz wartego w 2012 r. 2,67 mld zł), ale w odróżnieniu od reszty branży e-booki są na fali wznoszącej.

Problemem młodej branży jest m.in. to, że na razie w formie elektronicznej dostępnych jest znacznie mniej książek niż na papierze. Według szacunków z raportu, do połowy tego roku w wersji cyfrowej w legalnych e-księgarniach dostępnych było prawie 35 tys. tytułów, a po wyłączeniu klasyki i publikacji niekomercyjnych - około 20 tys.

- Nie jest to zły wynik, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że jest jeszcze bardzo dużo tytułów niedostępnych w wersji cyfrowej, na czym zyskują portale z nielegalnym kontentem. Jeśli klienci mają wybrać e-booki, muszą mieć większy, wygodniejszy, legalny wybór - mówi Robert Rybski, prezes Virtualo.

d43mxbl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d43mxbl

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj