Trwa ładowanie...
d3hkizs

MON: amerykańscy eksperci w Redzikowie (komunikat)

...

Share
d3hkizs

22.02. Warszawa - MON informuje:

W dniach 18-22 lutego w Redzikowie przebywała delegacja około sześćdziesięciu amerykańskich ekspertów wojskowych z Agencji Obrony Przeciwrakietowej, Dowództwa Sił Zbrojnych USA w Europie oraz Korpusu Inżynieryjnego Stanów Zjednoczonych w Europie.

W trakcie wizyty amerykańscy i polscy eksperci prowadzili prace nad projektowaniem przyszłej bazy oraz wypracowaniem wytycznych do prac geotechnicznych, których realizację zaplanowano w najbliższym czasie. Wizyta umożliwiła także zapoznanie amerykańskich ekspertów z aktualnym stanem kompleksu wojskowego w Redzikowie oraz planowanymi do wykonania ulepszeniami na terenie bazy.

Wizyta była jednym z działań podejmowanych przez władze RP i USA w ramach przygotowań do budowy bazy obrony przeciwrakietowej w Polsce. Poprzednio delegacja amerykańskich ekspertów wizytowała kompleks wojskowy w Redzikowie w listopadzie 2012 r.

d3hkizs

Rozmieszczenie systemu obrony przeciwrakietowej USA w Polsce planowane jest na 2018 r. Baza w Redzikowie będzie także elementem systemu obrony przeciwrakietowej NATO.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3hkizs

Podziel się opinią

Share
d3hkizs
d3hkizs