Trwa ładowanie...

Moody's chwali premiera Tuska, ale nie zmienia zdania co do ratingu Polski

21.11. Warszawa (PAP) - Zapowiedziane w piątek działania rządu, choć mają pozytywne skutki kredytowe, nie mają bezpośredniego wpływu na rating Polski - ocenia agencja ratingowa...
Share
Moody's chwali premiera Tuska, ale nie zmienia zdania co do ratingu Polski
Źródło: Thinkstockphotos
d1w1hbj

Zapowiedziane w piątek działania rządu, choć mają pozytywne skutki kredytowe, nie mają bezpośredniego wpływu na rating Polski - ocenia agencja ratingowa Moody's.

"Proponowane działania, m.in. podniesienie wieku emerytalnego, wspierają wiarygodność Polski, gdyż odnoszą się do problemów strukturalnych i konkurencyjności i mają na celu poprawę polskiego potencjalnego wzrostu (...). Niemniej jednak, zapowiedziane działania obciążone są ryzykiem implementacji i dopiero okaże się, czy partia koalicyjna poprze niepopularne propozycje" - napisano w poniedziałkowym raporcie.

"Potrzeba czasu, by reformy przyniosły wymierne efekty, co zwiększa prawdopodobieństwo, że zostaną rozwodnione albo że kolejne administracje nie będą ich wspierały. Ogłoszone reformy, mimo, że pociągają za sobą powolną poprawę gospodarczą i mają pozytywne skutki dla kredytu, nie mają bezpośredniego wpływu na rating na poziomie A2" - dodano.

W piątkowym expose Donald Tusk zaproponował m.in podniesienie składki rentowej o 2 pkt. proc. po stronie pracodawcy oraz zmiany w waloryzacji rent i emerytur. Zakłada również podniesienie wieku emerytalnego, zmiany w przywilejach emerytalnych i likwidację części ulg.

d1w1hbj

Podziel się opinią

Share
d1w1hbj
d1w1hbj