Trwa ładowanie...
d2hx3tb

MS ws. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie (komunikat)

...

d2hx3tb
d2hx3tb

21.09. Warszawa - MS informuje:

Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski weźmie udział w obchodach 20. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy. Uroczystości odbędą się jutro na Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą (początek - godz. 11).

Poza Ministrem Sprawiedliwości RP wezmą w nich udział także m.in.: Prokurator Generalny Wolnego Państwa Saksonii - Klaus Fleischmann, Juergen Martens - Minister Sprawiedliwości Saksonii, dr Dietrich Welp z Federalnego Ministerstwa Sprawiedliwości RFN, Nadburmistrz miasta Frankfurt nad Odrą - dr Martin Wilke oraz Prezes Wyższego Sądu Krajowego w Rostocku - Burchard Thiele.

Wykład pt. "Współpraca polsko-niemiecka w wymiarze sprawiedliwości" w trakcie uroczystości wygłosi przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego - prof. Andrzej Zoll.

d2hx3tb

Traktat między RP a Republiką Federalna Niemiec o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy, podpisany 17 czerwca 1991 r. w Bonn, stał się podstawą rozwoju współpracy w wielu dziedzinach, w tym także w sprawach prawnych i w zwalczaniu przestępczości.

Stał się on trwałym fundamentem, na którym na nowo zbudowane zostały polsko-niemieckie stosunki i ramy współpracy. Normalizacja relacji politycznych między naszymi państwami zaowocowała stałym wzrostem współpracy gospodarczej, która z kolei wymagała stworzenia ram prawnych, w tym także ram współpracy sądów, którym "przyszło się zmierzyć" ze sprawami o charakterze transgranicznym.

Bez wzajemnego wsparcia i dzielenia się doświadczeniami, bez ogromnego wysiłku i zaangażowania przedstawicieli organów wymiaru sprawiedliwości obydwu państw, dziś po 20 latach, nie moglibyśmy tej współpracy ocenić jako wzorcowej.

Przed rozpoczęciem uroczystości we Frankfurcie, Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski pojawi się z wizytą w Sądzie Rejonowym w Słubicach, gdzie o godz. 9.00 spotka się z sędziami tego sądu, a o godz. 10 weźmie udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę sądu w Słubicach.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d2hx3tb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hx3tb