Trwa ładowanie...
dvpxcfs

MSP powołało Waldemara Kamrata do rady nadzorczej Energi

Warszawa, 01.10.2015 (ISBnews) - Minister Skarbu Państwa powołał Waldemara Kamrata do rady nadzorczej Energi, podała spółka.

Share
dvpxcfs

"Zarząd (...) przekazuje do wiadomości, że minister skarbu państwa złożył oświadczenie informując, iż na podstawie §18 ust. 3 statutu spółki Energa SA powołał w dniu 1 października 2015 roku do rady nadzorczej spółki pana Waldemara Kamrata" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z §18 ust. 3 statutu Energi akcjonariuszowi posiadającemu największy udział w kapitale zakładowym spółki przysługuje osobiste uprawnienie do powoływania i odwoływania reprezentujących go członków RN.

W odrębnym komunikacie Energa poinformowała o odwołaniu Jakuba Żołyniaka z funkcji członka rady nadzorczej spółki przez ministra skarbu państwa.

Grupa Energa to trzeci największy operator systemu dystrybucyjnego w zakresie dostarczanej energii, a także trzeci największy sprzedawca energii elektrycznej do odbiorców końcowych w 2014 r. Moc zainstalowana grupy wynosiła na koniec 2014 r. 1,36 GWe, z czego 41% stanowią OZE.

(ISBnews)

dvpxcfs

Podziel się opinią

Share
dvpxcfs
dvpxcfs