Trwa ładowanie...
d4dtgrb

MSP: Premier przyjął dymisję Krzysztofa Walenczaka (komunikat)

...

d4dtgrb

28.12. Warszawa - MSP informuje:

Wczoraj Prezes Rady Ministrów Donald Tusk przyjął dymisję Krzysztofa Walenczaka i z dniem 27 grudnia 2011 r. odwołał go ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.

Na zakończenie pracy w MSP wiceminister Walenczak podkreślał, że rola ta była dla niego ogromnym wyzwaniem - Służba państwu to wielki zaszczyt, ale też odpowiedzialność. Procesy prywatyzacyjne, które nadzorowałem były kontynuacją polskiej transformacji, ale przede wszystkim służyły wzmacnianiu krajowego rynku kapitałowego. Dzięki obecności nowych spółek na Giełdzie Papierów Wartościowych, jej płynność i kapitalizacja były najwyższe w jej historii, a Warszawa ugruntowała swoją pozycję Regionalnego Centrum Finansowego Europy Środkowej i Wschodniej. Kapitał, jaki udało nam się przy tych procesach zaktywizować - zarówno krajowy jak i globalny - będzie służył całej polskiej gospodarce, w tym sektorowi prywatnemu.

Wiceminister Walenczak podkreślał, że zakończył ważny etap w życiu zawodowym - Ten czas traktowałem jak misję i cieszę się, że cele, które sobie stawiałem, także znajdują się na liście priorytetów ministra Mikołaja Budzanowskiego. Jestem przekonany, że MSP będzie dynamicznie kontynuowało rolę głównego animatora rynków kapitałowych zgodnie z najlepszymi światowymi standardami. Wierzę też, że rynki będą nadal wspierać państwo tak, jak państwo wspiera je teraz. Takie właśnie partnerskie relacje są domeną rozwiniętych gospodarek. - dodał.

d4dtgrb

Krzysztof Walenczak pełnił funkcję podsekretarza stanu od sierpnia 2010 r., jednak już od 2008 r. - z ramienia Lehman Brothers - doradzał Ministerstwu Skarbu Państwa w sporze z Eureko wokół PZU. Po zakończeniu negocjacji z Eureko, od listopada 2009 r. pełnił funkcję głównego doradcy ekonomicznego Ministra Skarbu Państwa. W czasie pracy w MSP, wiceminister Walenczak realizował transakcje prywatyzacyjne prowadzone poprzez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Był odpowiedzialny, m.in. za pierwsze oferty publiczne: PZU, Tauron Polska Energia, Giełdy Papierów Wartościowych, Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Zajmował się także ofertami wtórnymi spółek, m.in.: KGHM Polska Miedź, Lotos, Enea, PZU, Tauron Polska Energia, LW Bogdanka, Mennica Polska, PGE Polska Grupa Energetyczna. Do jego kompetencji należał nadzór nad instytucjami rynku finansowego i kapitałowego. Odpowiadał również za działania promocyjne MSP oraz za relacje z globalnym środowiskiem inwestorskim.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

d4dtgrb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dtgrb