Trwa ładowanie...
d1ma6vj

MSP rozważy w I poł. 2014 koncepcję fuzji w branży energetycznej - Karpiński (opis)

26.11. Warszawa (PAP) - MSP rozważy w pierwszej połowie 2014 roku koncepcję fuzji w branży energetycznej - poinformował w rozmowie z dziennikarzami minister skarbu Włodzimierz...

Share
d1ma6vj

26.11. Warszawa (PAP) - MSP rozważy w pierwszej połowie 2014 roku koncepcję fuzji w branży energetycznej - poinformował w rozmowie z dziennikarzami minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

"Pierwsza połowa przyszłego roku to czas, kiedy będzie dojrzewać koncepcja fuzji w branży energetycznej. Zanim jednak będziemy rozważać scenariusze różnych fuzji, musimy poczekać na aktualizację polityki energetycznej" - powiedział minister.

"Na dziś mamy strategię w poszczególnych spółkach energetycznych. Wszystkie te spółki realizują swoje działania. Czekamy na aktualizację polityki energetycznej i wtedy będziemy się zastanawiali jak najefektywniej i w sposób rynkowy wykorzystać nasze aktywa energetyczne do realizacji tej polityki" - dodał.

Karpiński pytany, czy mógłby powstać czempion energetyczny na wzór Grupy Azoty, odpowiedział: "Jest to bardzo ciekawy projekt, który nie jest mi obcy".

d1ma6vj

Minister pytany, czy nie obawiałby się ewentualnego sprzeciwu wobec takich planów ze strony UOKiK-u wskazał na przykład braku zgody Urzędu na przejęcie Energi przez PGE.

"Pamiętając o tym, trzeba brać pod uwagę stanowisko UOKiK-u" - powiedział.

Karpiński powiedział, że MSP koncentruje się teraz na ofercie publicznej Energi i nie planuje na razie drugiego etapu prywatyzacji tej spółki.

"Prywatyzacja Energi jest zapisana w strategii prywatyzacji, nic się nie zmieniło, ale na razie trwa IPO i na tym się koncentrujemy" - powiedział.(PAP)

pr/ pel/ osz/

d1ma6vj

Podziel się opinią

Share
d1ma6vj
d1ma6vj