Trwa ładowanie...
d34aew2
d34aew2

MSP wybrało doradców przy krajowej ofercie PZU

19.02. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa wybrało konsorcjum, które będzie świadczyć usługi w ofercie krajowej, przy publicznej emisji PZU. Rolę oferującego będzie pełnić...
Share
d34aew2

19.02. Warszawa (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa wybrało konsorcjum, które będzie świadczyć usługi w ofercie krajowej, przy publicznej emisji PZU. Rolę oferującego będzie pełnić PKO BP, natomiast rolę krajowych współprowadzących księgę popytu będą pełnić PKO BP i DM BOŚ - poinformował MSP w komunikacie.

"Intencją akcjonariuszy jest, aby debiut publiczny PZU miał miejsce w połowie 2010 roku" - napisano w komunikacie.

W grudniu 2009 roku Mnisterstwo Skarbu Państwa zdecydowało, że przy ofercie publicznej PZU rolę globalnego koordynatora będą pełnić Credit Suisse i Morgan Stanley. Te dwie instytucje, wybrane przez MSP, będą również pełnić rolę prowadzącego księgę popytu w ofercie międzynarodowej IPO PZU.

d34aew2

Dodatkowo, w ofercie międzynarodowej będą uczestniczyć prowadzący księgę popytu wybrani przez Eureko B.V., którymi są Deutsche Bank i Goldman Sachs.

W ugodzie pomiędzy największymi akcjonariuszami PZU, Eureko i Skarbem Państwa, do której doszło w październiku 2009 roku, zobowiązano zarząd spółki do złożenia prospektu do Komisji Nadzoru Finansowego w ciągu siedmiu miesięcy od podjęcia uchwały w tej sprawie.

Na początku grudnia nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy PZU upoważniło zarząd spółki do podjęcia działań mających na celu przygotowanie spółki do wejścia na giełdę do końca 2012 roku. Minister skarbu Aleksander Grad oceniał w listopadzie, że do IPO spółki mogłoby dojść w pierwszym półroczu 2010 r.(PAP)

pam/ gor/

d34aew2

Podziel się opinią

Share
d34aew2
d34aew2