Trwa ładowanie...
dnpfhbz

MSP zapowiada w '09 podobną politykę dywidendową jak w '08

16.10.Kazimierz Dolny (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa zamierza w 2009 roku utrzymać podobną politykę dywidendową, jak w 2008 roku i uzależniać wielkość wypłat od planów...
Share
dnpfhbz

16.10.Kazimierz Dolny (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa zamierza w 2009 roku utrzymać podobną politykę dywidendową, jak w 2008 roku i uzależniać wielkość wypłat od planów inwestycyjnych poszczególnych spółek - poinformował w czwartek wiceminister skarbu Krzysztof Żuk.

"Chcemy mieć dokładnie tako samo podejście do dywidendy, jak w tym roku. Nie ma czegoś takiego, jak drenaż dywidendowy. Będziemy dywidendy dostosowywać do realizowanych strategii inwestycyjnych" - powiedział dziennikarzom Żuk.

"Tam gdzie inwestycje nie są obudowane business planem, to będziemy musieli wypełniać to, co stanowi ustawa budżetowa i dywidendę będziemy pobierać na podobnych zasadach, jak w tym roku, elastycznie i bez przesady" - dodał.

dnpfhbz

Pytany o wielkość dywidendy z zysku za 2008 rok KGHM, wiceminister skarbu odpowiedział:

"Pozycja KGHM dzisiaj, a rok temu, to są dwa inne światy. Oczywiście my to będziemy starali się uwzględnić".

Projekt budżetu na 2009 rok zakłada, że dochody z dywidend uzyskanych ze spółek nadzorowanych przez ministerstwo skarbu wyniosą w przyszłym roku 2,87 mld zł. W 2008 roku wpływy z dywidend mają sięgnąć około 2,5 mld zł. (PAP)

pif/ pr/ gor/

dnpfhbz

Podziel się opinią

Share
dnpfhbz
dnpfhbz