Trwa ładowanie...
d1cbc0a
pogoda

MSW: Nadchodzą silne mrozy w Polsce (komunikat)

...

Share
d1cbc0a

27.01. Warszawa - MSW informuje:

W związku z niskimi temperaturami, które będą utrzymywać się w naszym kraju, MSW prosi o zwracanie szczególnej uwagi na osoby bezdomne i starsze. Dzwoniąc na numer alarmowy 112 albo 997, możemy uratować im życie. Zima to także okres zwiększonej liczby pożarów i zatruć tlenkiem węgla. Państwowa Straż Pożarna przypomina, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń grzewczych i gazowych.

Państwowa Straż Pożarna podkreśla, aby pod żadnym pozorem nie zasłaniać ani nie zaklejać przewodów wentylacyjnych. W urządzeniach gazowych, w przypadku braku wystarczającej ilości powietrza, dochodzi do niezupełnego spalania i wytworzenia się niewyczuwalnego tlenku węgla. Niepokojącymi objawami świadczącymi o ulatniającym się tlenku węgla mogą być nudności, senność i bóle głowy.

d1cbc0a

Strażacy przestrzegają, aby do ogrzewania pomieszczeń używać tylko urządzeń gazowych i elektrycznych posiadających atesty.

Policjanci patrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne, m.in. pustostany czy ogródki działkowe.

Ubiegłej doby z powodu wychłodzenia zmarły dwie osoby z województwa warmińsko-mazurskiego i małopolskiego.

Od początku października 2011 roku do 5 stycznia br. z powodu zatrucia tlenkiem węgla zmarły 44 osoby.

d1cbc0a

Szczegółowe informacje na temat tego, jak ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla można znaleźć na stronie internetowej Państwowej Straży Pożarnej: http://www.straz.gov.pl

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d1cbc0a

Podziel się opinią

Share
d1cbc0a
d1cbc0a