Trwa ładowanie...
d1gwvph

MSW: od początku lutego z powodu wychłodzenia zmarły 42 osoby (komunikat)

...

d1gwvph
d1gwvph

06.02. Warszawa - MSW informuje:

Od początku lutego z powodu wychłodzenia zmarły 42 osoby. Tylko ostatniej doby z tego powodu zmarło 9 osób, w województwie śląskim - 3 osoby, łódzkim - 2 osoby, mazowieckim - 2 osoby, kujawsko - pomorskim 1 osoba, pomorskim - 1 osoba.

W dalszym ciągu apelujemy, aby stale informować służby o osobach, które znalazły się w sytuacji zagrażającej życiu. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszego wsparcia.

Od piątku (27 stycznia br.) z powodu wychłodzenia zmarło już w całym kraju łącznie 62 osoby. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ponownie przypomina, aby stale informować służby o osobach, które znalazły się w sytuacji zagrażającej życiu. Pamiętajmy, że nasz telefon na numer 112 lub 997 może uratować komuś życie. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych cały czas przypomina, aby w trakcie silnych mrozów zwracać uwagę na osoby, które przebywają w nieogrzewanych pomieszczeniach: m.in. pustostanach, piwnicach, czy ogródkach działkowych. W tym okresie na szczególną uwagę zasługują także osoby starsze i samotne.

d1gwvph

Funkcjonariusze służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Osoby te są za każdym razem informowane o możliwości skorzystania z pomocy ośrodków, które oferują nocleg i ciepły posiłek.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ mick/

d1gwvph
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gwvph