Trwa ładowanie...
d23cbfs
d23cbfs

MSW: ostatniej doby z powodu wychłodzenia zmarło 9 osób (komunikat)

...
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d23cbfs

06.02. Warszawa - MSW informuje:

Od początku lutego z powodu wychłodzenia zmarły 42 osoby. Tylko ostatniej doby z tego powodu zmarło 9 osób, w województwie śląskim - 3 osoby, łódzkim - 2 osoby, mazowieckim - 2 osoby, kujawsko - pomorskim 1 osoba, pomorskim - 1 osoba.

Od początku lutego 287 osób podtruło się tlenkiem węgla, a w wyniku zatrucia tlenkiem węgla zmarło 9 osób. Tylko ubiegłej doby tlenkiem węgla podtruło się 70 osób, najwięcej w województwie małopolskim - 23, dolnośląskim - 11, śląskim - 10, opolskim - 9. W województwie śląskim 1 osoba zmarła z powodu zatrucia tlenkiem węgla.

d23cbfs

W dalszym ciągu apelujemy, aby stale informować służby o osobach, które znalazły się w sytuacji zagrażającej życiu. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszego wsparcia.

Od piątku (27 stycznia br.) z powodu wychłodzenia zmarło już w całym kraju łącznie 62 osoby. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych ponownie przypomina, aby stale informować służby o osobach, które znalazły się w sytuacji zagrażającej życiu. Pamiętajmy, że nasz telefon na numer 112 lub 997 może uratować komuś życie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych cały czas przypomina, aby w trakcie silnych mrozów zwracać uwagę na osoby, które przebywają w nieogrzewanych pomieszczeniach: m.in. pustostanach, piwnicach, czy ogródkach działkowych. W tym okresie na szczególną uwagę zasługują także osoby starsze i samotne.

Funkcjonariusze służb podległych Ministerstwu Spraw Wewnętrznych sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Osoby te są za każdym razem informowane o możliwości skorzystania z pomocy ośrodków, które oferują nocleg i ciepły posiłek.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ mick/

d23cbfs

Podziel się opinią

Share
d23cbfs
d23cbfs