Trwa ładowanie...
d4fvo4v

MSWiA: Pomoc dla rodziny policjanta (komunikat)

...

d4fvo4v
d4fvo4v

11.02. Warszawa - MSWiA informuje:

Jerzy Miller, minister spraw wewnętrznych i administracji przekazał dziś (11 lutego br.) wsparcie finansowe rodzinie mł. asp. Andrzeja Struja. Pieniądze pochodzące z funduszu ministra zostały już przesłane na konto Policji. Szef MSWiA wystąpił także do Lecha Kaczyńskiego, prezydenta RP o pośmiertne nadanie funkcjonariuszowi stopnia podkomisarza.

Dzieci osierocone przez funkcjonariusza otrzymają renty rodzinne. Gdy zaczną naukę, będą mogły dostać stypendia od Komendanta Głównego Policji. Pomoc finansowa jest przyznawana corocznie uczniom szkół ponadgminazjalnych i studentom do 25 roku życia uczącym się w trybie dziennym.

Dodatkowo wsparcia udziela Fundacja "Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach". Fundacja m.in. organizuje kolonie dla dzieci, wyjazdy terapeutyczne, a także pomaga finansowo i materialnie. Oprócz tego Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał mł. asp. Andrzejowi Strujowi Złotą Odznakę "Zasłużony Policjant".

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kno/

d4fvo4v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fvo4v