Trwa ładowanie...
d45iqfh
pogoda

MSWiA ws. sytuacji hydrologicznej w kraju (komunikat)

...
Share
d45iqfh

15.02. Warszawa - Rzecznik Prasowy MSWiA informuje:

15 lutego br. służby odpowiedzialne za monitoring sytuacji hydrologicznej i meteorologicznej przekazały Jerzemu Millerowi, ministrowi spraw wewnętrznych i administracji aktualne informacje dotyczące ewentualnych podtopień na terenie kraju. W tym momencie nie ma bezpośredniego zagrożenia powodziowego.

Z analizy danych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej oraz Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej wynika, że do 18 lutego br. sytuacja hydrologiczna pozostanie bez zmian.

d45iqfh

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że 19 i 20 lutego br. mogą wystąpić opady deszczu i deszczu ze śniegiem oraz wzrost temperatur (w ciągu dnia do +2 stopni Celsjusza, w nocy temperatury ujemne lub bliskie zeru) przyspieszający proces topnienia pokrywy śnieżnej. Spodziewany jest powolny spływ wód. Lokalnie mogą wystąpić większe wahania poziomu wody. Możliwe są ewentualne miejscowe przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych.

Synoptycy jednak zapowiadają kilkudniowe ochłodzenie w kolejnych dniach (po 20 lutego br.). Spadek temperatury maksymalnej poniżej zera zahamuje proces topnienia śniegu.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ rda/

d45iqfh

Podziel się opinią

Share
d45iqfh
d45iqfh