Trwa ładowanie...
d3ybqsx
dyplomacja

MSZ: gen. Mieczysław Cieniuch ambasadorem RP w Turcji (komunikat)

...
Share
d3ybqsx

13.09. Warszawa - MSZ informuje:

- Mam nadzieję, że polubi Pan dyplomację tak jak wojsko - powiedział minister Radosław Sikorski wręczając nominację ambasadorską gen. Mieczysławowi Cieniuchowi 13 września w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Były szef sztabu generalnego Wojska Polskiego obejmie funkcję ambasadora w Turcji.

Szef polskiej dyplomacji podkreślił, że nominacja odbywa się w symbolicznym momencie - w 90. rocznicę podpisania traktatu o przyjaźni i w przeddzień 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską, a Turcją. Wyznaczając cele nowemu reprezentantowi władz RP w Turcji minister Sikorski podkreślił znaczenie wymiany handlowej oraz współpracy przemysłów obronnych. - Tu szczególnie liczę na Pana ambasadora, bo Turcja to dla nas bardzo ciekawy partner i kraj ważny, ciekawy, perspektywiczny, z tradycyjną silną armią i przemysłem obronnym - dodał minister.

d3ybqsx

Ambasador Cieniuch powiedział, że przyszłoroczna okrągła rocznica 600-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską, a Turcją stworzy okazję do wzmocnienia współpracy między naszymi krajami. - Na tej bazie będzie można z pewnością budować wiele politycznych relacji między naszymi państwami - zwrócił uwagę podkreślając znaczenie budowania stosunków gospodarczych i dobrego klimatu pod przyszłe inwestycje.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ kos/

d3ybqsx

Podziel się opinią

Share
d3ybqsx
d3ybqsx