Trwa ładowanie...
d27c9xd

MSZ: minister Sikorski na ćwiczeniach Steadfast Jazz 2013 (komunikat)

...

d27c9xd
d27c9xd

07.11. Warszawa - MSZ informuje:

- To ważny sprawdzian dla Sojuszu Północnoatlantyckiego i ważny dzień dla Polski w NATO. Dziś znowu wygraliśmy - powiedział minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski podczas pokazu zdolności sił sojuszniczych biorących udział w ćwiczeniach Steadfast Jazz 2013. Na poligonie w Drawsku Pomorskim szef polskiej dyplomacji wziął udział w Dniu Dostojnych Gości podczas największych od siedmiu lat manewrów wojskowych NATO.

W czasie pobytu na poligonie w Drawsku Pomorskim minister Sikorski uczestniczył w rozmowach prezydenta Bronisława Komorowskiego z sekretarzem generalnym NATO Andersem Fogh Rasmussenem. Szef polskiej dyplomacji spotkał się także z członkami Rady Północnoatlantyckiej, którzy na zaproszenie Polski przybyli do Drawska obserwować ćwiczenia. Rozmowy dotyczyły aktualnej sytuacji sojuszu i stojącym przed nim w najbliższej przyszłości wyzwań.

Steadfast Jazz 2013 to największe od siedmiu lat ćwiczenia wojskowe NATO. Odbywają się na terytorium Polski i państw bałtyckich. Bierze w nich udział ok. 6 tys. żołnierzy z 22 państw NATO i z trzech państw partnerskich (Finlandii, Szwecji i Ukrainy). Ćwiczenia rozpoczynają powrót sojuszu do rutynowej organizacji regularnych poligonowych ćwiczeń dużej skali. Poprawiają wyszkolenie i interoperacyjność wojsk i pokazują gotowość NATO do prowadzenia konkretnych działań obronnych.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d27c9xd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27c9xd