Trwa ładowanie...
d2w7pis
d2w7pis

MSZ: piętnaścioro Polaków ewakuowanych z Aleppo (komunikat)

...
Share
d2w7pis

01.08. Warszawa - MSZ informuje:

Piętnaścioro Polaków - 6 kobiet obywatelek RP i ich dziewięcioro dzieci w wieku od jednego roku do dwudziestu lat zostało dzisiaj na pokładzie ukraińskiego samolotu ewakuowanych z syryjskiego miasta Aleppo, w którym trwają ciężkie walki.

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski wystosował list z podziękowaniami do Ministra Spraw Zagranicznych Ukrainy Kostiantyna Hryszczenki.

d2w7pis

Powodzenie ewakuacji możliwe było dzięki działaniom Konsula Honorowego RP w Aleppo Emile Kattiego, polskich dyplomatów z ambasad w Bejrucie, Kijowie oraz (ewakuowanej w zeszłym tygodniu) ambasady w Damaszku. Minister Sikorski podziękował im wszystkim za wspaniałą pracę.

Dziś po południu samolot z ok. 220 obywatelami Ukrainy i piętnastoma obywatelami z Polski wyląduje w Kijowie.

Treść listu Ministra Radosława Sikorskiego do Ministra Spraw Zagranicznych Ukrainy można znaleźć w serwisie internetowym MSZ pod adresem http://www.msz.gov.pl/gallery/BRP/201208/20120801SYRIA/Aleppo.PDF

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ wni/

d2w7pis

Podziel się opinią

Share
d2w7pis
d2w7pis