Trwa ładowanie...
d60rwc4

MSZ: polsko-macedońskie konsultacje w zakresie integracji europejskiej (komunikat)

...

d60rwc4
d60rwc4

10.12. Warszawa - MSZ informuje:

- Polska od lat wspiera Macedonię na jej drodze do Unii Europejskiej. Jesteśmy orędownikami szybkiego rozpoczęcia przez Macedonię negocjacji akcesyjnych - powiedziała podsekretarz stanu Katarzyna Kacperczyk 9 grudnia w Warszawie, podczas IV edycji Konferencji Skopijskiej - polsko-macedońskiego forum konsultacyjnego w zakresie integracji europejskiej.

Podczas konferencji rozmawiano m.in. o współpracy rządu z parlamentem w zakresie integracji europejskiej. Poruszono także tematykę polityki społecznej i zatrudnienia oraz przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu.

Konferencja Skopijska jest wymiernym dowodem polskiego poparcia dla europejskich aspiracji Macedonii. Została ustanowiona w 2010 r. jako forum konsultacyjne, służące przekazywaniu polskich doświadczeń przedakcesyjnych partnerom z macedońskich instytucji rządowych.

d60rwc4

Podczas dotychczasowych edycji konferencji strona macedońska zapoznała się m.in. z procesem akcesji do UE, zagadnieniami z zakresu przestrzeni sprawiedliwości, wolności i bezpieczeństwa oraz kwestiami dotyczącymi ochrony praw obywatelskich, reformy administracji publicznej, polityki społecznej oraz funduszy UE.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d60rwc4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d60rwc4