Trwa ładowanie...
d3fxe7j

Na GPW lekkie wzrosty, odreagowanie na akcjach Lotosu i PZU

...

Share
d3fxe7j

08.01. Warszawa (PAP) - Wtorkowa sesja na warszawskim parkiecie ma lekko wzrostowy przebieg. Odreagowanie widać m.in. na akcjach spółek paliwowych i PZU.

Po godzinie 11.00 WIG 20 rośnie o 0,46 proc. 2.590,28 pkt, a WIG zyskuje 0,37 proc. do 47.765,80 pkt.

Obroty na akcjach ciągłych wynoszą ok. 190 mln zł.

d3fxe7j

Najmocniej wśród największych spółek zyskują papiery Lotosu (wzrost o 2,15 proc.) O 1,32 proc. rośnie kurs PZU. W ostatnim czasie akcje obu spółek dotknęła jednak spora przecena.

Kurs PBG rośnie o 9 proc. "Dziennik Gazeta Prawna" podał, że PBG poprosiło ARP o wstrzymanie procedury rozpatrywania wniosku o 200 mln zł pomocy publicznej.

O ponad 3 proc. rośnie kurs Polimeksu. Przedstawiciele spółki poinformowali na poniedziałkowej konferencji, że spółka chce, by kontrakty w energetyce docelowo stanowiły do 40 proc. jego portfela zleceń. Polimex jest w trakcie procesu sprzedaży zbędnych aktywów, który potrwa 2 lata. Wartość księgowa nieruchomości, które Polimex-Mostostal będzie mógł teraz wystawić na sprzedaż to ok. 300 mln zł.

Drożeją też papiery Ciechu, choć spółka poinformowała w poniedziałkowym komunikacie, że Air Products Chemical Europe i Air Products LLC złożyły pozew arbitrażowy przeciwko Zachemowi z grupy Ciechu, domagając się od spółki zapłaty 98,61 mln USD plus dodatkowej kwoty odszkodowania. Roszczenia uzasadniają niezgodnym z prawem rozwiązaniem przez Zachem umowy dostaw aminy. Ciech uważa pozew za bezzasadny.

Nieznacznie traci Eurocash, po tym jak analitycy Citigroup obniżyli rekomendację dla spółki do "sprzedaj" z "neutralnie", podtrzymując jednocześnie cenę docelową dla jej akcji na poziomie 41 zł.(PAP)

pel/ osz/

d3fxe7j

Podziel się opinią

Share
d3fxe7j
d3fxe7j