Trwa ładowanie...

Na jakie zarobki możesz liczyć pracując w Małopolsce?

Mediana wynagrodzeń pracowników z województwa małopolskiego wyniosła w 2009 roku 3 240 PLN

Na jakie zarobki możesz liczyć pracując w Małopolsce?
d34hwq8
d34hwq8

Wykształcenie miało zasadnicze znaczenie dla wysokości wynagrodzenia. Najniższe zarobki osiągały osoby z wykształceniem podstawowym lub zawodowym – 2 200 PLN. Jest to o 300 PLN mniej od osób z wykształceniem średnim. Najlepiej opłacani byli pracownicy z wykształceniem wyższym – 3 800 PLN. Jak pokazały wyniki Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, osoby, które nie obroniły pracy dyplomowej, otrzymywały ponad 1 000 PLN mniej.

Jaki wpływ na wynagrodzenia w województwie małopolskim miał staż pracy? Najlepiej opłacani byli pracownicy, którzy przepracowali od 6 do 8 lat. Mediana ich wynagrodzenia wyniosła 3 575 PLN. Najniższe zarobki osiągały osoby bez doświadczenia oraz te najdłużej pracujące. W obu przypadkach było to 2 800 PLN.

Bardzo duży wpływ na wysokość płac miało pochodzenie kapitału firmy. Mediana wynagrodzenia w firmach z kapitałem polskich wyniosła 2 924 PLN. W przedsiębiorstwach z kapitałem zagranicznym było to 4 500 PLN. Oznacza to, że różnica sięgała ponad 1 500 PLN.

Jak kształtują się zarobki Polaków w 2010 roku? Na jakich stanowiskach oferowano w tym roku najwyższe płace? Zapraszamy do udziału w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń. Każdy zainteresowany po wypełnieniu ankiety . Każdy zainteresowany po wypełnieniu ankiety otrzyma analizę wynagrodzenia dla wybranego stanowiska. Ponadto po zakończeniu badania, jego uczestnicy jako pierwsi otrzymają najnowsze dane o płacach w Polsce.

d34hwq8

Krzysztof Domagała
Sedlak & Sedlak

[

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 ) [

]( http://www.wynagrodzenia.pl/obw.php/p.76 )

d34hwq8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34hwq8