Trwa ładowanie...
dxvkqrf

Na początku XI drożało żyto, jęczmień, trzoda chlewna, kurczęta i mleko - ARR

15.11. Warszawa (PAP) - W dniach od 31 października do 6 listopada drożało żyto, jęczmień kukurydza, żywiec wieprzowy, kurczęta i mleko - wynika z cotygodniowego raportu Agencji...

Share
dxvkqrf

15.11. Warszawa (PAP) - W dniach od 31 października do 6 listopada drożało żyto, jęczmień kukurydza, żywiec wieprzowy, kurczęta i mleko - wynika z cotygodniowego raportu Agencji Rynku Rolnego. W tym czasie taniała pszenica i indyki, a ceny żywca wołowego były stabilne.

ZBOŻA

Od początku października 2011 r. ceny skupu pszenicy konsumpcyjnej wykazują tendencję spadkową, a pozostałych zbóż pozostają względnie stabilne. Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, w dniach 31.10-06.11.2011 r. przeciętna cena skupu pszenicy konsumpcyjnej ukształtowała się na poziomie 783 zł/t, tj. o 1,6 proc. niższym niż w poprzednim tygodniu i o ponad 3 proc. niższym niż przed miesiącem. W porównaniu z cenami sprzed roku pszenica jest jednak o 3 proc. droższa.

dxvkqrf

Średnia cena żyta konsumpcyjnego w krajowym skupie wynosiła 849 zł/t. Była ona nieznacznie (o 0,2 proc.) wyższa niż w poprzednim tygodniu i o 0,6 proc. wyższa niż miesiąc wcześniej. Zboże to było o 34 proc. droższe niż w porównywalnym okresie 2010 r.

Za jęczmień paszowy przeciętnie w kraju płacono 734 zł/t, tj. o 1,5 proc. więcej niż w poprzednim tygodniu. Cena ta była zbliżona do notowanej przed miesiącem i o 22 proc. wyższa niż rok wcześniej.

Średnia cena kukurydzy, w porównaniu do poprzedniego tygodnia, wzrosła o 1 proc., do 609 zł/t. Jednak była ona o 0,6 proc. niższa niż miesiąc wcześniej i o około 9 proc. niższa niż przed rokiem.

MIĘSO

dxvkqrf

Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW w dniach 31.10-06.2011 r. średnia krajowa cena skupu trzody chlewnej była o 0,4 proc. wyższa niż w poprzednim tygodniu i zbliżona do notowanej przed miesiącem. Za 1 kg żywca wieprzowego przeciętnie płacono 5,10 zł, tj. o 33 proc. więcej niż rok wcześniej.

Od siedmiu tygodni przeciętna krajowa cena skupu żywca wołowego kształtuje się na poziomie ok. 6 zł/kg. W analizowanym okresie wyniosła ona 5,99 zł/kg i była o 29 proc. wyższa niż rok wcześniej.

Po pięciu tygodniach systematycznej obniżki, w dniach 31.10-06.11.2011 r. przeciętna cena skupu kurcząt brojlerów w Polsce wyniosła 3,82 zł/kg i była nieznacznie (o 0,3 proc.) wyższa niż w poprzednim tygodniu, ale o 2 proc. niższa niż przed miesiącem. Indyki skupowano średnio po 5,81 zł/kg, tj. po cenie o 0,4 proc. niższej niż tydzień wcześniej i o 1 proc. niższej niż przed miesiącem. W porównaniu do notowań sprzed roku ceny wymienionych gatunków drobiu były odpowiednio o 26 proc. i o 18 proc. wyższe.

MLEKO

dxvkqrf

Na poziomie znacząco wyższym niż przed rokiem utrzymują się ceny zbytu mleka w proszku. Na początku listopada 2011 r. krajowi wytwórcy za odtłuszczone mleko w proszku uzyskiwali przeciętnie 9,64 zł, tj. o 1,4 proc. więcej niż tydzień wcześniej, ale nieznacznie (o 3 gr/kg) mniej niż na początku października br. Ceny pełnego mleka w proszku osiągnęły poziom 12,49 zł/kg, tj. o 2,7 proc. wyższy niż tydzień wcześniej i o 4 proc. wyższy niż przed miesiącem. (PAP)

fdu/ asa/

dxvkqrf

Podziel się opinią

Share
dxvkqrf
dxvkqrf