Trwa ładowanie...
d2tixim
d2tixim
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Najważniejsza ostatnia godzina

Ostatnia sesja w tym tygodniu upływała pod znakiem wzrostów, odreagowały mocno ostatnio dołowane spółki surowcowe (KGHM, Lotos, PKN Orlen) dodatkowo wspierane przez banki.
Share
d2tixim

Sporo ożywienia wprowadziła ostatnia godzina handlu, której notowania brane są pod uwagę przy rozliczaniu czerwcowych kontraktów terminowych, wlaśnie dzisiaj wygasających. To właśnie po godzinie 15 nastąpił główny wzrost (podnoszenie rynku „koszami”) wspierany dobrą atmosferą na zachodnich parkietach. WIG20 osiągnął na zamknięciu poziom 1965 pkt (+1,96%), indeksy małych i średnich spółek wypadły znacznie gorzej – mWIG40 zyskał 0,41% a sWIG80 0,61%. Obroty wyniosły 1,7 mld zł. Jeśli chodzi o konkretne spółki to wśród tych największych najlepiej radziły sobie Cersanit (wzrost o 6,47%), Pekao SA (3,98%) oraz Bioton (3,85%), na końcu stawki notowania kończyły PGNiG (-0,7%), TVN (-0,66%) oraz GTC (-0,39%).

Rynek w krótkim terminie był wyprzedany i zasługiwał na odbicie, dodatkowo wzmocnione wygasającymi kontraktami oraz perspektywą zbliżającego się końca półrocza jednak w średnim terminie rośnie prawdopodobieństwo większej korekty całej tegorocznej fali wzrostowej. Podaż jaka pojawiła się na spółkach surowcowych w pierwszej części tygodnia i przede wszystkim styl w jakim były one sprzedawane jest w mojej opinii istotnym sygnałem zmiany nastawienia wsród dużych inwestorów i nie powinnien być ignorowany.

Maciej Ciesielski
Makler DM BZ WBK

d2tixim

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d2tixim

Podziel się opinią

Share
d2tixim
d2tixim