Trwa ładowanie...
gospodarka
07-04-2017 16:54

Największa fabryka sushi w Polsce podwoiła moce

Przedstawiciele spółki podali, że znajdujący się bezpośrednio przy autostradzie A2, łączącej Poznań z Warszawą i Berlinem, zakład w Robakowie to największa tego typu fabryka w Polsce.

Share
Największa fabryka sushi w Polsce podwoiła moceFot: pixabay/CC0 Public Domain
d253o5v

3 mln zł zainwestowała w rozbudowę fabryka dań gotowych Sushi Factory z podpoznańskiego Robakowa. Zakład podwoił moce produkcyjne do 1 mln tacek z sushi miesięcznie, w ciągu roku zatrudnił też ponad 130 osób.

Rok temu zakład zatrudniał 25 osób, mając potencjał do produkcji 14 tys. tacek z daniem gotowym sushi w ciągu jednej zmiany. Obecna wartość fabryki szacowana jest na ponad 10 mln zł. W planach jest dalsze zwiększanie zatrudnienia oraz produkcji.

- Zamierzamy zatrudnić 40 kolejnych osób. Planujemy uruchomienie produkcji nowych produktów, jakimi będą onigiri (japońskie danie z ryżu), oraz wrapy - poinformowała w piątek prezes zarządu Anna Tubacka.

d253o5v

Sushi Factory produkuje dania gotowe pod własnym logo oraz w ramach marek własnych tworzonych na zlecenie polskich i zagranicznych sklepów, sieci handlowych oraz stacji benzynowych. Pierwsza linia produkcyjna uruchomiona została w październiku 2015 roku.

Zakład ma dwie linie produkcyjne ze specjalną technologią kriogeniczną, gdzie trafia produkt w celu błyskawicznego schłodzenia do temperatury 2 stopni Celsjusza. Pozwala to na uzyskiwane dań o długiej, nawet dziewięciodniowej dacie przydatności do spożycia. Dodatkowo w parku maszynowym jest jedna linia produkcyjna do produkcji onigiri.

Przedstawiciele spółki podali, że znajdujący się bezpośrednio przy autostradzie A2, łączącej Poznań z Warszawą i Berlinem, zakład w Robakowie to największa tego typu fabryka w Polsce.

- Choć na rynku występuje kilku producentów dań gotowych sushi, tylko nasz zakład jest jedyną w pełni zmechanizowaną fabryką, wykorzystującą technologie produkcji pozwalające na wytwarzanie dań o tak długim terminie przydatności do spożycia od momentu zapakowania - poinformowała Tubacka.

Obecnie firma eksportuje produkty do Danii i na Węgry, w planach jest także eksport do innych krajów Unii Europejskiej.

Pierwszym produktem wytwarzanym przez zakład był zestaw składający się z dziewięciu kawałków sushi. Obecnie fabryka produkuje łącznie 10 zestawów o różnej gramaturze, rodzaju i liczbie kawałków.

d253o5v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d253o5v
d253o5v