Trwa ładowanie...
d3sbjv2

Nakłady na rozwój sieci sklepów LPP w 2013 r. wyniosą około 360 mln zł (opis)

14.02. Warszawa (PAP) - Wartość nakładów na rozwój sieci sklepów LPP w tym roku to ok. 360 mln zł. Prognozowany wzrost powierzchni sprzedaży to 145 tys. m kw., co oznacza wzrost o...

Share
d3sbjv2

14.02. Warszawa (PAP) - Wartość nakładów na rozwój sieci sklepów LPP w tym roku to ok. 360 mln zł. Prognozowany wzrost powierzchni sprzedaży to 145 tys. m kw., co oznacza wzrost o 33 proc. rdr - poinformował w czwartek Dariusz Pachla, wiceprezes LPP.

"To będzie kolejny rekordowy rok, jeśli chodzi o rozwój sieci. Przyrost powierzchni handlowej wyniesie 145 tys. m kw., co oznacza 33 proc. wzrostu" - powiedział na spotkaniu z dziennikarzami Pachla.

"Nakłady na rozwój sieci wyniosą około 360 mln zł" - dodał.

Pachla poinformował, że w Polsce sieć sprzedaży ma się powiększyć o 77 tys. m kw., a za granicą o 68 tys. m kw., z czego 48 tys. m kw. w Rosji i na Ukrainie.

d3sbjv2

"Planujemy w tym roku otwarcie netto 240 sklepów. 134 sklepy zostaną otwarte w Polsce, a 106 za granicą" - powiedział wiceprezes.

Łączna powierzchnia sieci sprzedaży wzrosła w 2012 roku o 90 tys. m kw., czyli o 26 proc. Grupa otworzyła netto 184 sklepy, z czego 86 w Polsce, a 98 za granicą (m.in. 75 w Rosji).

Na koniec czwartego kwartału GK LPP dysponowała 1077 sklepami o łącznej powierzchni 433,9 tys. m kw.

W marcu uruchomione będą pierwsze sklepy pod nową marką Sinsay.

d3sbjv2

"W marcu i kwietniu otworzymy łącznie ponad 20 sklepów Sinsay" - powiedział Pachla.

"Sądzę, że projekt w tym roku będzie na minusie, ale to będzie minus nieistotny, +pojedyncze miliony+. Patrząc na doświadczenia z markami Cropp czy Mohito ten minus nie powinien być dłużej niż dwa lata. Zyski operacyjne sieć powinna osiągać w drugim, trzecim roku" - dodał wiceprezes grupy.

Powiedział, że w tym roku przychody nowej marki mogą wynieść kilkadziesiąt mln zł.

Pachla powtórzył, że LPP planuje budowę nowego centrum logistycznego.

d3sbjv2

"Inwestycję rozpoczniemy albo w drugiej połowie tego roku albo na początku przyszłego roku. Koszt to 160-200 mln zł. Proces budowy zajmie do półtora roku" - powiedział wiceprezes.

Poinformował, że jeśli inwestycja rozpoczęłaby się jeszcze w tym roku, to tegoroczne nakłady na ten cel mogłyby wynieść kilkadziesiąt mln zł.

Przypomniał, że LPP realizuje projekt bezpośrednich dostaw do Rosji. Do marca w ten sposób realizowanych powinno być 70-80 proc. dostaw na tamten rynek.

"Jeśli ten projekt będzie dobrze działał, to pewnie będziemy mogli rozpocząć budowę centrum logistycznego później" - powiedział wiceprezes.(PAP)

pel/ jtt/

d3sbjv2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3sbjv2
d3sbjv2