Trwa ładowanie...

Nawet 1150 zł dodatku. Kiedy ruszą wypłaty?

Rząd deklaruje, że projekt ustawy o dodatku osłonowym ma być gotowy jeszcze w tym roku. Kiedy ruszą wypłaty świadczeń związanych z tarczą antyinflacyjną? Okazuje się, że najprawdopodobniej trzeba będzie uzbroić się w cierpliwość.

Kiedy ruszą wypłaty dodatku osłonowego? Okazuje się, że na pieniądze trzeba będzie nieco poczekaćKiedy ruszą wypłaty dodatku osłonowego? Okazuje się, że na pieniądze trzeba będzie nieco poczekaćŹródło: Adobe Stock, fot: vivoo
dopihpw

Tarcza antyinflacyjna zakłada szereg działań, których celem jest walka z galopującą drożyzną. Wśród zapisów, jakie znalazły się w ustawach, umieszczono między innymi obniżkę akcyzy i podatku VAT na prąd, gaz ziemny oraz ciepło.

Inflacja szaleje. Szykują się najdroższe święta od 20 lat

Dodatkowo rząd ma prezent dla kierowców, paliwa zostały zwolnione z podatku handlowego. Dzięki taki działaniom w okresie przedświątecznym spodziewać się należy obniżek na stacjach rzędu 20-30 groszy na litrze.

dopihpw

Obniżone podatki mają obowiązywać w I kwartale 2022 roku, jednak rozpędzona inflacja będzie dawała sie we znaki przez cały nadchodzący rok. Z myślą o najbardziej potrzebujących rząd szykuje dodatek osłonowy. Ma on trafić do niemalże 7 mln gospodarstw domowych w Polsce.

Kiedy wypłaty dodatku osłonowego?

Jak informuje Radio ZET, nadal nie ma informacji o tym, kiedy dodatek będzie wypłacany. Pojawiają się jednak pierwsze wskazówki, kiedy może to nastąpić. Według informacji przekazanych przez radio, pieniędzy na kontach nie należy spodziewać się w tym roku.

Dziennikarze informują także, że mało prawdopodobne jest, aby start świadczenia odbył się również w styczniu przyszłego roku. Dodatek osłonowy ma być wypłacany w dwóch transzach. Wiele wskazuje na to, że pierwsza z nich powędruje do Polaków dopiero w marcu 2022.

Jaka jest wysokość dodatku osłonowego?

Dodatek osłonowy będzie wypłacany w kwocie od 400 zł do 1150 zł. Wysokość przelewu, jaki trafi na konto uzależniona będzie od wielkości gospodarstwa domowego oraz zarobków.

Liczba osób w gosp. domowym

Maksymalny dochód na osobę

Wysokość dodatku

1

do 2100 zł

400 zł

2-3

do 1500 zł / osoba

600 zł

4-5

do 1500 zł / osoba

850 zł

6+

do 1500 zł/ osoba

1150 zł

Jak dodaje Radio ZET przy wypłacie dodatku osłonowego obowiązywać ma zasada "złotówka za złotówkę". Oznacza to, że osoby, które przekraczają kryterium dochodowe nie stracą prawa do dodatku, jednak będzie on pomniejszony o kwotę równą tej, o którą przekraczają ww. próg.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dopihpw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dopihpw