Trwa ładowanie...
d391qnl
d391qnl

Netia ma zapłacić 58,7 mln zł podatku plus odsetki, odwoła się od decyzji US

17.8.Warszawa (PAP) - Netia otrzymała informację o konieczności zapłaty dodatkowego podatku za rok 2003, w wysokości 58,7 mln zł plus odsetki, co wynika z decyzji Dyrektora Urzędu...
Share
d391qnl

17.8.Warszawa (PAP) - Netia otrzymała informację o konieczności zapłaty dodatkowego podatku za rok 2003, w wysokości 58,7 mln zł plus odsetki, co wynika z decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie. Decyzja ta nie jest ostateczna i Netia zamierza odwołać się od niej - poinformowała spółka w komunikacie.

"W dniu 17 sierpnia 2009 r. pełnomocnik Netii SA otrzymał informację o doręczeniu decyzji Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie, w której zostało określone zobowiązanie podatkowe Netii za rok 2003 w podatku dochodowym od osób prawnych (CIT) w wysokości 58,7 mln zł plus odsetki od zaległości podatkowych" - napisano w komunikacie.

"Decyzja została wydana pomimo przedstawienia przez Spółkę argumentów prawnych, z których wynikało, że ustalenia kontroli są błędne i nie mają żadnych podstaw prawnych" - dodano.

d391qnl

Jak podała spółka, według Dyrektora UKS nieprawidłowości w rozliczeniu za rok 2003 polegały na zaniżeniu przychodów o kwotę 303 mln zł i dotyczyły niezaliczenia do przychodów podatkowych kwot naliczonych i nieotrzymanych odsetek od pożyczek udzielonych przez Netię w latach poprzednich jej spółkom zależnym, z którymi Netia skonsolidowała się 31 grudnia 2003 r.

"(...) Spółka zamierza odwołać się od decyzji wydanej przez Dyrektora UKS. Decyzja Dyrektora UKS jako decyzja organu pierwszej instancji jest nieostateczna i niewymagalna" - głosi komunikat.

"Spółka jest w posiadaniu opinii kilku niezależnych doradców podatkowych i prawnych, zgodnie z którymi zarzuty Dyrektora UKS nie mają podstaw prawnych. W związku z powyższym Spółka nie zamierza utworzyć rezerwy na wysokość wskazanych w decyzji kwot zaległości podatkowych" - dodano. (PAP)

pam/

d391qnl

Podziel się opinią

Share
d391qnl
d391qnl