Trwa ładowanie...
d3n3071

NFI EM&F odwoła się od decyzji UOKiK zakazującej przejęcia Merlina.pl (opis)

15.02. Warszawa (PAP) - NFI Empik Media & Fashion odwoła się od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zakazującej przejęcia Merlina.pl. Spółka zamierza odwołać się nie...

Share
d3n3071

15.02. Warszawa (PAP) - NFI Empik Media & Fashion odwoła się od decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zakazującej przejęcia Merlina.pl. Spółka zamierza odwołać się nie później niż do najbliższego piątku - powiedział na konferencji prasowej Macej Szymański, prezes firmy.

Zarząd NFI EM&F po konsultacji z doradcami prawnymi i ekonomicznymi oraz innymi zewnętrznymi ekspertami podjął decyzję o wniesieniu odwołania od decyzji prezes UOKiK do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Spółka ocenia, że połączenie może mieć ewentualny wpływ na konkurencję, jednak "dokonana przez Urząd ocena zakresu tego wpływu, jak również ocena fazy rozwoju i dynamiki rynku, barier wejścia na rynek oraz innych istotnych czynników jest całkowicie błędna i bezpodstawna".

d3n3071

"Planujemy odwołać się nie później niż do najbliższego piątku" - powiedział Szymański.

Przedstawiciele spółki oceniają, że postępowanie przed SOKiK potrwa kilka miesięcy.

Przedłużona umowa z akcjonariuszami Merlina.pl obowiązuje do końca lutego.

"Rozmawiamy z akcjonariuszami Merlina, w jaki sposób mogą poczekać na rozstrzygnięcie tej sprawy" - powiedział prezes.

d3n3071

Na początku lutego Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że przejęcie spółki Merlin przez NFI Empik Media & Fashion doprowadzi do ograniczenia konkurencji i zakazał przeprowadzenia transakcji. Zdaniem UOKiK przejęcie spółki Merlin przez NFI Empik doprowadzi do ograniczenia konkurencji na krajowych rynkach detalicznej sprzedaży internetowej książek niespecjalistycznych oraz płyt z muzyką. Ponadto negatywnie wpłynie na krajowy rynek zakupu książek niespecjalistycznych.

W lipcu NFI Empik Media & Fashion i jego podmiot zależny Empik podpisały z Merlin.pl umowę dotyczącą połączenia pionów sprzedaży internetowej Empik z Merlin.pl. NFI EMF miałby otrzymać 60 proc. akcji w podwyższonym kapitale Merlin.pl, a do końca 2012 roku może nastąpić oferta publiczna Merlin.pl. (PAP)

epo/ morb/ ana/

d3n3071

Podziel się opinią

Share
d3n3071
d3n3071