Trwa ładowanie...

Niedziela handlowa 23 grudnia - czy jutro sklepy będą otwarte?

W związku z ustawa o zakazie handlu w niedzielę, zakupy możemy zrobić najczęściej w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Grudzień jest jednak wyjątkiem. Wszyscy zastanawiamy się czy dzień przed Wigilią zrobimy normalnie zakupy. Podpowiadamy czy jutro sklepy będą otwarte.

Niedziela handlowa 23 grudnia - czy jutro sklepy będą otwarte?Źródło: East News
d1u8hus
d1u8hus

Niedziela handlowa 23 grudnia - czy jutro sklepy będą otwarte?

Na grudzień br. przypada 5 niedziel. W uwagi na Święta Bożego Narodzenia, aż cztery z nich będzie niedzielami handlowymi. Tak jest również jutro. Najbliższa niedziela 23 grudnia, będzie niedzielą handlową. Wszystkie sklepy, galerię handlowe oraz supermarkety będą czynne według ustalonych godzin otwarcia. Jest to dobra wiadomość, dla wszystkich, którzy odkładają świąteczne zakupy na ostatnią chwilę.

Niedzielny zakaz handlu

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuję od stycznia tego roku. Niedzielami handlowymi pozostają zazwyczaj pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca. W pozostałe nie zrobimy zakupów w zdecydowanej większości sklepów w Polsce. Wyjątkami pozostają miesiące, w których wypadają ważne święta (m.in. Boże Narodzenie), wówczas liczba niedziel handlowych zwiększa się.

Zgodnie z projektem ustawy w niedzielę zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. magazynowanie, logistyka, przeładunki i dystrybucja. Wyłączone z zakazu są natomiast m.in. stacje benzynowe, apteki, piekarnie, kwiaciarnie oraz sklepy związane z obsługą turystów. Do tej listy dołączają również punkty zlokalizowane na dworcach i lotniskach.

Od stycznia 2019 r. zakaz zostanie zaostrzony i zakupy będzie można zrobić jedynie w ostatnią niedzielę w miesiącu. Z początkiem 2020 r. wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu.

d1u8hus
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u8hus