Trwa ładowanie...

Niedziele handlowe w sierpniu - 19.08 to niedziela z zakazem handlu.

Najbliższa niedziela 19.08 jest tzw. niedzielą niehandlową. Tego dnia nie zrobimy zakupów w większości miejsc. Są jednak wyjątki.

Share
Niedziele handlowe w sierpniu - 19.08 to niedziela z zakazem handlu.
Źródło: iStock.com
d1d95iw

Niedziela handlowa – gdzie zrobimy zakupy 19 sierpnia?

Pomimo zakazu handlu w niedzielę 19 sierpnia będziemy mogli kupić najbardziej potrzebne produkty w kilku punktach.* W niedzielę otwarte będą stacje benzynowe oraz sklepy sieci Żabka które pełnią funkcje placówek pocztowych.* Otwarte mogą być również niektóre sklepy sieci Carrefour Express i Freshmarket – zależy to jednak od konkretnych placówek. W niedzielę 19 sierpnia będą otwarte także stacje benzynowe i apteki.

Niedziela handlowa – zamknięte sklepy 19 sierpnia.

W najbliższą niedzielę zamknięte będą sklepy wielkopowierzchniowe oraz lokale w galeriach handlowych (z wyjątkiem lokali gastronomicznych). Nieczynne będą sklepy sieci Lidl, Biedronka i Tesco.
W niedzielę niehandlową otwarte mogą być sklepy działające na zasadzie franczyzy – właściciel ma prawo otworzyć je na własnym imieniu i na własny rachunek.

Niedziela handlowa – kiedy w sierpniu zrobimy zakupy?

W sierpniu – podobnie jak w innych miesiącach, wypadają dwie niedziele handlowe. Zakupy możemy zrobić w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Kolejna niedziela handlowa wypada więc 26 sierpnia.

d1d95iw

Podziel się opinią

Share
d1d95iw
d1d95iw