Trwa ładowanie...
d3fxe7j

Niewielka przestrzeń do obniżek stóp - Winiecki, RPP

...

Share
d3fxe7j

22.01. Warszawa (PAP) - Istnieje niewielka przestrzeń do dalszych obniżek stóp procentowych - uważa Jan Winiecki, członek RPP.

"Widzę niewielką przestrzeń dla dalszych obniżek stóp procentowych" - powiedział w TVN CNBC Winiecki w poniedziałek późnym wieczorem.

RPP cięła w cyklu luzowania polityki pieniężnej trzykrotnie: w listopadzie, grudniu 2012 roku oraz styczniu 2013 roku. Łączna obniżka wyniosła 75 pb.

d3fxe7j

Winiecki powiedział, że wyniki gospodarcze nie zaskakują go.

"Spodziewałem się, że dołek gospodarczy będzie właśnie IV kwartale zeszłego roku, w I kwartale tego roku. Nie jestem przekonany, czy te badania ankietowe zrealizują się i rzeczywiście będziemy mieć w I kwartale lepsze wyniki niż w IV kwartale. Ale nie sądzę, żebyśmy mieli dużo gorsze" - powiedział Winiecki.

Z opublikowanych w poniedziałek badań koniunktury NBP wynika, że w pierwszym kwartale roku firmy oczekują niewielkiej poprawy sytuacji, a powrotu na ścieżkę wzrostu oczekują najwcześniej w drugiej połowie roku. W IV kw. 2012 r. sytuacja przedsiębiorstw pogorszyła się i była wyraźnie poniżej długookresowej średniej. (PAP)

kba/ asa/

d3fxe7j

Podziel się opinią

Share
d3fxe7j
d3fxe7j