Trwa ładowanie...

Nigdy wcześniej kupujący mieszkania nie mogli aż tak przebierać

200 tysięcy złotych - to w wielu polskich miastach górna granica cenowa dla ponad połowy osób chcących kupić mieszkanie. Z analizy portalu domy.pl i firmy doradczej Open Finance wynika, że z wyjątkiem Warszawy i Sopotu popyt na mieszkania powyżej 400 tysięcy złotych jest niewielki, a w niektórych miastach w zasadzie zerowy.

Nigdy wcześniej kupujący mieszkania nie mogli aż tak przebieraćŹródło: Jupiterimages
d2kwuw0
d2kwuw0

Duża liczba mieszkań do sprzedaży i ograniczona przez wiele czynników liczba zawieranych transakcji powodują, że pula ofert oczekujących na nabywców stale rośnie. Autorzy raportu zaznaczają, że jest to korzystne dla osób poszukujących mieszkań - mają wybór jak nigdy przedtem. Tym samym w dużo gorszej sytuacji są sprzedający.

Z raportu wynika poza tym, że w pierwszym kwartale na przykład w Gorzowie Wielkopolskim aż 3 na 4 klientów szukało mieszkań, których cena nie przekracza 150 tysięcy złotych. Mieszkań w tej cenie szukała też ponad połowa chętnych do zakupu z Legnicy, Radomia, Częstochowy i Łodzi.

Autorzy raportu zwracają uwagę, że o ile w wymienionych miastach kwota powyżej 150 tysięcy złotych wystarczy na zakup dwu-, a nawet trzypokojowego mieszkania, to w Warszawie nie wystarczy na kupno kawalerki.

d2kwuw0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kwuw0

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj