Trwa ładowanie...
Defence24
benzyna

Nowe ekopaliwo będzie tańsze nawet o złotówkę od tradycyjnych benzyn

Na polskich stacjach pojawi się pierwsze biopaliwo do aut benzynowych. Będzie tańsze nawet o złotówkę od tradycyjnych benzyn. W Niemczech dostępne jest na 500 stacjach - pisze "Rzeczpospolita".
Share
Nowe ekopaliwo będzie tańsze nawet o złotówkę od tradycyjnych benzyn
Źródło: WP.PL
d2eoc1x

Ministerstwo Gospodarki ogłosiło projekt rozporządzenia regulującego normy nowej ekobenzyny E85. Ma to rozruszać produkcję ekologicznego paliwa do aut benzynowych. Benzyna ta w 70 – 85 proc. produkowana będzie z etanolu pochodzenia roślinnego, czyli zbóż, trzciny cukrowej i buraków cukrowych.

Polecamy: » Posłuchaj audycji z Radia PiN » Najnowsze wiadomości z kraju i świata » Codzienny przegląd prasy ekonomicznej

d2eoc1x

Obecnie przepisy pozwalają na sprzedaż na stacjach paliwowych w kraju dwóch rodzajów biopaliw: oleju napędowego z dodatkiem 20 proc. biokomponentów i biodiesla w 100 proc. wyprodukowanego z biomasy. Nie ma natomiast ekologicznych paliw dla pojazdów z silnikiem benzynowym. E85 świetnie sprzedaje się już w Niemczech, Czechach czy Szwecji, gdzie jest dostępna na ponad pół tysiąca stacji. By ją wprowadzić w Polsce, trzeba ten zamiar notyfikować Komisji Europejskiej. Resort gospodarki ocenia, że procedura ta zajmie sześć, siedem miesięcy. Nowe paliwo ma więc szansę pojawić się na stacjach (są na to gotowe) przed końcem roku.

Więcej na ten temat w "Rzeczpospolitej".

d2eoc1x

Podziel się opinią

Share
d2eoc1x
d2eoc1x