Trwa ładowanie...
d4bzjt0
samolot
11-10-2010 03:55

Nowe skrzydła dla polskiej armii

W ciągu najbliższych dwóch tygodni polscy żołnierze w Afganistanie dostaną cztery samoloty bezzałogowe. Dostarczy je izraelski dostawca firma Aeronautic - dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna".

d4bzjt0
d4bzjt0

- To pierwsze takie jednostki będące naszą własnością. Dotychczas korzystaliśmy z miniorbiterów oraz samolotów bezzałogowych, użyczonych przez Amerykanów - powiedział gazecie wiceminister obrony Marcin Idzik. Polska kupiła od Izraelczyków dwa zestawy po cztery samoloty bezzałogowe za około 76 mln zł. Drugi zestaw trafi do Polski w przyszłym roku i początkowo będzie służył celom szkoleniowym. Potem być może także trafi do Afganistanu.

"Dziennik Gazeta Prawna" zaznacza, że to nie jedyne wzmocnienie naszej armii. Wiceminister Idzik w ubiegłym tygodniu podpisał w Moskwie kontrakt na kupno 5 nowych śmigłowców wojskowo-transportowych MI-17. Jedna maszyna kosztuje 10 mln euro, czyli około 40 mln zł. Pierwsze dwa helikoptery trafią do polskiej armii jeszcze w tym roku. Trzy kolejne w pierwszym kwartale 2011 r. - informuje gazeta na swoich łamach.

d4bzjt0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bzjt0