Trwa ładowanie...
d4dzwdb
d4dzwdb

Nowe subfundusze HSBC GIF w Fortis Banku

Do oferty funduszy inwestycyjnych dystrybuowanych przez Fortis Bank Polska dołączyły nowe subfundusze HSBC Global Investment Funds (HGIF).
Share
d4dzwdb

HSBC Global Investment Funds - luksemburski fundusz parasolowy - obejmuje ponad 40, inwestujących na całym świecie, subfunduszy. Do oferty Fortis Banku weszły teraz trzy nowe subfundusze. Klienci mają do swojej dyspozycji obligacyjny fundusz HGIF Brazil Bond czy też HGIF Taiwan Equity lokujący środki w akcje spółek notowanych na giełdzie w Tajwanie. Mogą także wpłacać pieniądze do HGIF Halbis Global Macro - funduszu wielu klas aktywów, który inwestuje w płynne instrumenty pochodne na rynkach rozwiniętych i wschodzących.

_ W HGIF Halbis Global Macro stosuje się aktywną alokację w różne grupy aktywów. Cel, jakim jest osiągnięcie stabilnej, bezwzględnej stopy zwrotu przekraczającej o 6,5 pkt jednomiesięczny EURIBOR, subfundusz chce osiągnąć poprzez inwestowanie w kontrakty terminowe na akcje, obligacje czy forwardy walutowe. Aktywa alokowane są do różnych strategii, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie powtarzalnej dochodowości. W praktyce udział poszczególnych strategii w subfunduszu zmienia się w zależności od sytuacji rynkowej _- tłumaczy Tomasz Gomółka z Departamentu Rozwoju Oferty dla Klientów Indywidualnych w Fortis Banku Polska.

Klienci Fortis Banku mają do dyspozycji łącznie ponad 180 polskich i zagranicznych funduszy inwestycyjnych. Wśród nich znajdują się między innymi: Fortis FIO, fundusze inwestycyjne DWS Polska TFI, Skarbiec TFI, Union Investment TFI, BPH TFI, Opera TFI, PKO TFI oraz fundusze "luksemburskie" Fortis L Fund i HSBC Global Investment Funds. Dodatkowo bank oferuje - w ramach cyklicznych subskrypcji - produkty strukturyzowane, jak również ubezpieczeniowe produkty finansowe (polisy unit-linked). We współpracy z Fortis Private Investments proponuje swoim klientom zarządzanie aktywami na zlecenie. WP

d4dzwdb

Podziel się opinią

Share
d4dzwdb
d4dzwdb