NSA oddalił skargi Centertela i PTC na odmowę UKE unieważnienia przetargu na UMTS dla P4
09.06. Warszawa (PAP) - Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) oddalił skargi kasacyjne PTK Centertel i Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) na odmowę Urzędu Komunikacji Elektronicznej...
09.06. Warszawa (PAP) - Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) oddalił skargi kasacyjne PTK Centertel i Polskiej Telefonii Cyfrowej (PTC) na odmowę Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) unieważnienia przetargu na rezerwację częstotliwości UMTS dla P4 - poinformował UKE.
UKE podał, że 8 czerwca 2011 r. NSA ogłosił wyrok w sprawie skarg kasacyjnych PTK Centertel oraz PTC od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 30 listopada 2009 r. Wyrokiem tym WSA oddalił skargi PTC i PTK Centertel od decyzji Prezesa UKE z 30 czerwca 2009 roku utrzymującej w mocy decyzję z 9 października 2008 roku w przedmiocie odmowy unieważnienia przetargu na rezerwację częstotliwości z przeznaczeniem do wykorzystania w ruchomej publicznej sieci telefonicznej o strukturze komórkowej trzeciej generacji (3G) zgodnie ze standardem UMTS na obszarze całego kraju w służbie radiokomunikacyjnej ruchomej lądowej.
NSA nie dopatrzył się uchybień co do naruszenia prawa lub naruszenia interesów uczestników przetargu, ani też nie dopatrzył się tego, aby warunki przetargu zostały określone w sposób nieprzejrzysty i dyskryminujący.
Przetarg, którego dotyczy opisany powyżej wyrok, został rozstrzygnięty jeszcze przez Prezesa URTiP. 9 maja 2005 roku zostały ogłoszone wyniki postępowania przetargowego na rezerwację częstotliwości w systemie telefonii ruchomej UMTS (o zakresach częstotliwości wskazanych powyżej), zgodnie z którymi podmiotem wyłonionym w postępowaniu przetargowym została Netia Mobile (obecnie P4).
Postępowanie o unieważnienie postępowania przetargowego zapoczątkowane zostało stosownymi wnioskami PTC z 13 maja 2005 r. i PTK Centertel z 5 maja 2005 r. i zostało ostatecznie rozstrzygnięte w środę, 8 czerwca.
"Tym samym po 6 latach procedur Operator (P4 - PAP) uzyskał pewność swojej sytuacji prawnej" - podał UKE.
Wyrok jest prawomocny.(PAP)
bas/ asa/