Trwa ładowanie...
dslbeo4

NWZ IZNS Iława uchwaliło kolejną emisję na dokończenie inwestycji w ZPM Henryk Kania

05.03. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze IZNS Iława zdecydowali o emisji prywatnej do 80.914.696 warrantów subskrypcyjnych zamiennych na akcje nowej emisji serii E bez prawa poboru...

dslbeo4
dslbeo4

05.03. Warszawa (PAP) - Akcjonariusze IZNS Iława zdecydowali o emisji prywatnej do 80.914.696 warrantów subskrypcyjnych zamiennych na akcje nowej emisji serii E bez prawa poboru dla obecnych akcjonariuszy - poinformował IZNS Iława w komunikacie prasowym. Celem emisji jest dokończenie inwestycji w Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kania.

Zgodnie z uchwałą, jeden warrant subskrypcyjny będzie uprawniać do objęcia jednej akcji serii E.

Cena emisyjna akcji serii E zostanie ustalona przez zarząd, z zastrzeżeniem, że wyniesie ona nie mniej niż 1,4 zł.

"Proponowana uchwała w sprawie emisji warrantów subskrypcyjnych, warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego spółki, wyłączenia w całości prawa dotychczasowych akcjonariuszy spółki poboru warrantów subskrypcyjnych oraz akcji nowej emisji oraz związanej z tym zmiany statutu spółki proponowana jest w celu sfinansowania dokończenia inwestycji w nabycie Zakładów Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kania S.A. (...)" - napisano w komunikacie.

dslbeo4

"Przeprowadzenie tego celu wymaga wyłączenia prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy spółki zarówno w odniesieniu do warrantów subskrypcyjnych, jak i akcji nowej emisji, tak, aby możliwe było zaoferowanie przedmiotowych warrantów subskrypcyjnych (a w konsekwencji także akcji) wybranym przez spółkę inwestorom" - dodano.

Walne podjęło też uchwałę o odwołaniu Henryka Kani ze składu rady nadzorczej spółki.

IZNS Iława pod koniec października podpisał list intencyjny z prywatnym inwestorem w sprawie nabycia od niego 100 proc. akcji w kapitale zakładowym jednego z producentów w branży spożywczej w Polsce.

W listopadzie spółka poinformowała, że inwestorem tym są Zakłady Przetwórstwa Mięsnego Henryk Kania.

ZPM Henryk Kania są producentem wyrobów mięsnych, który dostarcza swoje produkty do sieci handlowych na terenie całego kraju.(PAP)

mto/ asa/

dslbeo4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dslbeo4