Od czego zależy nasze samopoczucie w pracy?

Nie sposób zaprzeczyć, że dobre samopoczucie wpływa na jakość naszego życia we wszystkich jego aspektach. Gdy jesteśmy smutni, źli lub zestresowani, zazwyczaj bardziej pesymistycznie postrzegamy otaczającą nas rzeczywistość i gorzej radzimy sobie z wykonywaniem powierzonych nam zadań. Oto jak wpływa samopoczucie na nasze życie zawodowe.

Od czego zależy nasze samopoczucie w pracy?

14.12.2010 | aktual.: 14.12.2010 13:02

Jak wypadamy na tle świata?

Porównanie wyników raportu Philips Index 2010 z różnych krajów świata wskazuje, że Polska znajduje się w czołówce państw (za Japonią, Tajwanem, Brazylią oraz Koreą), których obywatele są najmniej usatysfakcjonowani wysokością osiąganych zarobków. Różnica pomiędzy deklarowaną średnią ważności przychodów a poziomem satysfakcji z nich wyniosła w naszym kraju -37%, co stawia nas daleko w tyle za najbardziej zadowolonymi ze swoich zarobków Turkami (różnica: 46%), Malezyjczykami (1%) oraz mieszkańcami Arabii Saudyjskiej (również 1%). Na szczęście jednak nie znajdujemy się wśród najbardziej zestresowanych państw świata, do których według wyników raportu należą Indie, Tajwan, Korea, Wielka Brytania oraz Francja.

Od reszty świata nie odstajemy natomiast, jeśli chodzi o deklarowane przez nas główne generatory stresu: konieczność regulowania rachunków, oszczędzania na przyszłość, obawa przed utratą pracy spędzają sen z powiek ludziom na całym świecie.

satysfakcjastressamopoczucie
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także